Poškodil rozhodčí Real? Žádná ruka, diví se Ancelotti. Úplně jasná, reaguje Sevilla

Fotbalistům Realu Madrid se v neděli večer podařila proti Seville parádní otočka z 0:2. Ještě za stavu 1:2 ale došlo k velmi kontroverznímu momentu, kdy rozhodčí Guillermo Cuadra neuznal hostujícímu týmu vyrovnávací gól, protože si Vinícius Júnior údajně zpracoval míč rukou. Opakované záběry ale spíše nasvědčují tomu, že balon zasáhl ramenem. K neuznanému gólu se vyjadřovali i trenéři a hráči na tiskové konferenci po utkání.

Pro Sevillu začalo utkání proti vedoucímu týmu tabulky velmi dobře. Nejdříve se z volného přímého kopu trefil Ivan Rakitič a o čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Lamela. Tento stav platil i po prvním poločase, a tak měli fotbalisté Realu před sebou těžkou šichtu.

První krok k obratu udělal v 50. minutě Rodrygo, když snížil na rozdíl jediného gólu. Z vyrovnávacího gólu se Bílý balet radoval v 74. minutě, kdy Vázguez z pravé strany našel ve vápně Viníciuse, který si míč zpracoval a z první jej poslal do sítě. Ale ouha. Rozhodčí ukázal, že branku neuznává z důvodu, že balon zasáhl jeho horní končetinu. Hráčům hostů se toto rozhodnutí pochopitelně nelíbilo a ihned běželi za sudím, že se jednalo o hru ramenem, která je ve fotbale povolena.

​Sudí Cuadra poté celou situaci ještě zkoumal na videu, ale rozhodnutí zůstalo stejné. Gól neplatí. K celé situaci se po zápase vyjádřil i trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti. "Upřímně nechápeme, jak mohl počínání Viníciuse posoudit jako hru rukou. Vím, že je těžké takové situace posuzovat, ale nerozumíme tomu. Vinícius se mi zaručil, že se míče paží nedotkl. Viděl jsem to naživo a mám stejný názor," nechápal po utkání kouč hostí.

Trenér Sevilly Julen Lopetegui k tomu zaujal odlišný postoj. Podle něj byla hra rukou jasná, kterou všichni viděli. Svému kouči přitakal i Ivan Rakitič. "Nevím, proč je kvůli tomu takový povyk. Když je to hra rukou, tak je to hra rukou," měl jasno.

​I přes neuznaný gól se Realu Madrid nakonec povedlo skóre otočit. Na 2:2 srovnal v 82. minutě Nacho Férnandez a o deset minut později rozhodl o třech bodech pro vedoucí tým tabulky kanonýr Benzema, který tak potvrdil svoji skvostnou formu z posledních týdnů. "Ve fotbale jsou věci, které je těžké pochopit. Je těžké pochopit, jak jsme hráli v prvním poločase a pak ve druhém. Ta intenzita, kvalita, koncentrace, přístup. Tento tým mě nepřekvapuje, ale na druhý poločas jsem velmi hrdý," měl velkou radost ze tří bodů Ancelotti.

Real Madrid díky výhře navýšil náskok na čele tabulky na patnáct bodů před druhou Barcelonou. Katalánský klub má ale dva zápasy k dobru.