Velký úspěch pro plážové volejbalisty. V Brazílii stanuli těsně pod vrcholem

Čeští beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli na Pro Tour turnaji v brazilské Itapemě až ve finále. V souboji o zlato nestačili na domácí pár André, George, se kterým prohráli 1:2 na sety. Nasazené jedničky tak navázaly na triumf z listopadu, kterého dosáhli na na pláži Meia Praia.

Český pár měl na turnaji velmi těžký los. Už v osmifinále se utkal s druhými nasazenými Brylem a Losiakem z Polska. První set jasně prohráli 12:21. Ve druhém však zabrali, vyhráli jej 21:17 a o vítězi tak musel rozhodnout třetí set. Ten nabídl velmi dramatickou podívanou, ve které museli Perušič se Schweinerem odvracet hned osm mečbolů. To se jim nakonec podařilo a postoupili do čtvrtfinále.

V něm si bez ztráty setu poradili s francouzskou dvojicí Krou, Gauthier a postoupili mezi čtyři nejlepší. Vítězně zvládli i semifinále, ve kterém porazili estonský pár Nolvak, Tiisaar 2:1 na sety. Ve finále je pak čekaly domácí nasazené jedničky George a André.

​V prvním setu dokázali Češi favorizovaný pár zaskočit a vyhráli jej 21:19. Druhá sada už tak úspěšná nebyla a Perušič se Schweinerem v ní získali pouze 14 bodů. O vítězi tak musel rozhodnout tie-break. I v něm ale český pár tahal za kratší konec. Ze stavu 7:11 se mu sice podařilo snížit na 10:12, ale na otočku to už nestačilo a ve třetím setu podlehli 12:15.

Brazilci po utkání přiznali, že to pro ně nebylo nic jednoduchého. "Nikdy jsme s nimi nehráli a v prvním setu jsme si na jejich hru zvykali. Ke konci úvodního setu jsme přišli, jak na to, získali správný rytmus a udrželi ho až do konce," řekl George, který turnaj ovládl společně s mistrem světa z roku 2017 Andrém. "Turnaj měl skvělou úroveň. V každém zápase to byla velká bitva a jsme hrdí, že jsme tu dokázali vyhrát," doplnil.

​Perušičovi se Schweinerem se podařilo v Itapemě získat už devátou medaili z okruhu FIVB. Kromě šesti stříbrných se mohou pochlubit také jedním bronzem a dvěma zlaty. Na to třetí si ale ještě musí počkat.

Perušič se Schweinerem měli velké problémy na OH v Tokiu, protože prvně jmenovaný byl pozitivně testovaný na koronavirus: