MMA

Pešta jde dobýt PFL! Jeho debut můžete sledovat na YouTube

Pešta jde dobýt PFL! Jeho debut můžete sledovat na YouTube
Český zápasník Viktor Pešta Zdroj: profimedia.cz

Prošel UFC a na česko-slovenské scéně se stal šampionem polotěžké váhy. Teď čeká Viktora Peštu další zkouška v zámoří - už tento čtvrtek bude debutovat v americké organizaci Professional Fighters League, kde bude zápasit o titul a šek na milion dolarů ( téměř 22,5 milionu korun).

Rodák z Rožmitálu pod Třemšínem, Viktor Pešta (18-6), do PFL zamířil se sérií tří výher a po získání pásu šampiona polotěžké váhy v organizaci OKTAGON. S PFL podepsal smlouvu na letošní ročník. V kategorii do 93 kg bude bojovat v ligovém formátu, na konci kterého stojí titulový zápas a obrovská odměna.

Hned na úvod ale Peštu čeká těžký soupeř. Ve čtvrtek se na prvním letošním galavečeru PFL střetne s Omari Akchmedovem (21-7-1). Ten ještě minulý rok působil v prestižní UFC, kde za osm let nasbíral bilanci 9-5-1. V UFC bojoval ve velterové a střední váze. 

Související obsah

​PFL 1 proběhne v Arlingtonu v Texasu ve středu večer místního času. Čeští fanoušci však mohou Peštův zápas sledovat po půlnoci zdarma, a to na platformě Youtube na kanále PFL. "Pokud jste v Česku, můžete zápas zadarmo sledovat na YouTube PFL. Můj zápas by měl jít na řadu asi v jednu ráno. Budu rád, když se budete dívat," řekl zápasník během vysílání na instagramu.

PFL na rozdíl od většiny MMA organizací probíhá systémem podobným ligovým soutěžím. Zápasníci v základní části absolvují dva zápasy a dle nasbíraných bodů pak čtyři postupují do play-off. Sezona je v listopadu zakončena jedním velkým galavečerem, kde proběhnou titulové zápasy všech soutěžních váhových kategorií. V PFL se zápasí jen v těžké, polotěžké, velterové, lehké a pérové váze. Ženy mají jednu kategorií, a to lehkou váhu.

Podívejte se na sestřih loňského finálního galavečeru PFL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události