Třinec v pátém duelu vyškolil Spartu a je krůček od extraligového titulu

Finálová bitva hokejové extraligy mezi Třincem a Spartou. | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Třince neměli v pátém utkání finálové série Tipsport extraligy se soupeřem ze Sparty žádné slitování a došli si pro vysokou výhru 7:3. O tu se zasloužili především dvougóloví střelci Marko Daňo a Ondřej Kovařčík. Po jedné trefě pak přidali Marinčin, Hrňa a Růžička. Pražané sice na začátku zdatně vzdorovali, na rozjetou mašinu však nestačili. Oceláři tak mají před šestým utkáním mečbol a v příštím zápasem v O2 areně už mohou oslavit titul.

Finálová série se za stavu 2:2 přesunula zpátky do Třince a domácí Oceláři vlastního prostředí ihned využili. V čase 06:27 se do puku opřel na levém kruhu Marko Daňo a otevřel skóre. Sparta však brzy nato rovněž oslavila gól. Zkraje 8. minuty vyrobil Kacetl obrovskou hrubku a Němečkovo nahození z dálky trestuhodně propustil za svá záda. O chvíli později navíc Pražané otočili průběžný stav, když rozvlnil síť třinecké klece David Dvořáček.

Přestřelka však pokračovala. V čase 11:26 se znovu vyznamenal Marko Daňo a svou druhou trefou v zápase dorovnal výsledek. Zkraje prostřední periody navíc Oceláři v krátkém časovém sledu zasadili Spartě dvě tvrdé rány – nejprve se zapsal do střelecké listiny Ondřej Kovařčík, poté se po parádní dělovce z úhlu radoval Martin Marinčin.

Sparťané vzápětí kontrovali ve 26. minutě, kdy dopravil kotouč za Kacetlova záda Tomáš Šmerha. Oceláři však neměli dost. Ve zbytku třetiny ještě dvakrát rozjásali domácí fanoušky. Na 5:3 navýšil skóre Erik Hrňa a ještě před sirénou zvýraznil skóre Martin Růžička.

​Ve 48. minutě zasadili svěřenci trenéra Varadi soupeři do rakve prohry sedmý hřebíček. Kovařčík se dostal k puku v brankovišti a doklepl ho za brankovou čáru. Oceláři tak zvítězili 7:3 a ujali se v sérii vedení 3:2.

Výsledek 5. zápasu finálové série Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 7:3
Branky a nahrávky: 7. Daňo (Martin Růžička), 12. Daňo (Martin Růžička), 23. O. Kovařčík (M. Kovařčík, A. Nestrašil), 23. Marinčin (Dravecký, Hrehorčák), 27. Hrňa (Marinčin), 38. Martin Růžička (M. Zbořil, M. Kovařčík), 48. O. Kovařčík (A. Nestrašil) – 8. David Němeček, 10. Dvořáček (David Němeček, Matuškin), 26. Šmerha (Moravčík, J. Strnad)

Letos se po extraligových kluzištích proháněl také hvězdný David Krejčí. Se svou Olomoucí ale příliš daleko nedošel: