Fotbal

Velká radost pro fanoušky The Reds. Klopp prodloužil smlouvu

Velká radost pro fanoušky The Reds. Klopp prodloužil smlouvu
Jürgen Klopp, trenér Liverpoolu Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový trenér Jürgen Klopp bude pokračovat na lavičce slavného Liverpoolu minimálně do roku 2026. S druhým týmem Premier League, který je pouhý krok od postupu do finále Ligy mistrů, prý podepsal novou smlouvu. Na Anfieldu působí od roku 2015 a vyhrál Premier League, Ligu mistrů i Superpohár UEFA.

Je považován za jednoho z nejlepších koučů současnosti. Během pár let naprosto proměnil identitu slavného Liverpoolu, se kterým získal titul již ve třech prestižních soutěžích včetně Ligy mistrů. Letos získal zlato v anglickém Ligovém poháru a stále živí naději na další tři trofeje. 

Aktuální kontrakt Kloppa a jeho nejbližších spolupracovníků platil do roku 2024, ale dle webu The Athletic došlo k prodloužení o další dva roky. Zatím nejdelší angažmá německého lodivoda trvalo sedm let, a to v Mohuči i Borussii Dortmund. I v Liverpoolu je aktuálně sedmým rokem. 

Související obsah

Dlouho se diskutovalo o tom, že po sezoně 2023/2024 si dá zkušený německý trenér pauzu, ale měl si to rozmyslet kvůli soutěžení s Pepem Guardiolou. Při středeční výhře nad Villarrealem měl být přítomen Mike Gordon, který je vlastníkem Liverpoolu. Hlavním důvodem mělo být prodloužení smlouvy s Kloppem.

Takto Liverpool porazil v prvním semifinále Ligy mistrů španělský Villarreal: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události