Oceláři v Praze dotáhli sérii do vítězného konce. Slaví třetí titul v řadě

Zdroj: profimedia.cz

Na ledě pražské Sparty ve čtvrtek vyvrcholila letošní hokejová extraliga. Oceláři Třinec na nepřátelskou půdu přijeli po domácím vítězství a s vedením 3:2 na zápasy. V šestém vzájemném utkání zvítězili díky dvěma gólům a slaví už třetí titul v řadě.

Třinec si dvougólové vedení vybudoval během první třetiny. Miloš Roman a v tandemu s Vladimírem Draveckým vyrazil do útoku a těsně před Hudáčkem přistrčil puk spoluhráči, a ten poslal hosty do vedení. Po necelých dvou minutách hry Oceláři udeřili znovu. Tentorkát díky proměněnému nařízenému nájezdu Vladimíra Svačiny.

Třinečtí až do 53. minuty drželi čisté konto. Kontaktním gólem vrátil sparťanům naději až Roman Horák, který zapsal druhý gól v letošním play-off. Napínavý závěr o všechno zdramatizoval potyčka po zákroku holí na hraně jednoho z Ocelářů, ale rozhodčím se podařilo situaci uklidnit.

​Ve snaze zachránit sérii odvolal Josef Jandač dvě minuty před koncem gólmana, nicméně ani početní výhodu na třineckou defenzívu nestačila. Oceláři Třinec tak po těsném vítězství 2:1 slaví potřetí v řadě titul mistra. A je to vůbec poprvé, co titul získal mimo domácí stadion. Zároveň se jednalo o poslední zápas Václava Varaďi na postu hlavního trenéra, který po pěti letech tým po sezoně opuští.

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 53. R. Horák (Řepík) – 15. Dravecký (M. Roman), 16. Svačina (TS)