MMA

Dokument o Procházkovi míří na Voyo. Režisér snímku ho přirovnal k Nedvědovi

Už 4. května se můžou diváci na Voyo těšit na zbrusu nový dokument o českém MMA zápasníkovi Jiřím Procházkovi. Film s názvem Jiří Procházka – cesta bojovníka přivede fanoušky do soukromí velké hvězdy UFC, která bude v červnu bojovat o titul. "Procházka je obrovskou hvězdou pro všechny, nejenom v Česku, ale i v USA a zahraničí," popisuje Procházku režisér snímku Petr Hrubec.

Právě Petr Hrubec měl unikátní možnost ztvárnit autentické myšlenky českého MMA bojovníka, který se nebál hovořit ani o smrti svého otce. "Jirka se stále posouvá, je čím dál více sám sebou a více autentický. Sám mi řekl krásnou větu, že se dokáže plně vyjádřit pomocí pohybů v kleci. Stejně tak, jako že umělec se vyjádří skrze své dílo nebo skladatel skrze svou píseň," vysvětluje autor dokumentu Jiří Procházka – cesta bojovníka.

​Dokument se natáčel v Brně a Hostěradicích, kde Procházka vyrůstal. Český bojovník pak promluví také o svých nejbližších a trenérech, kteří mu pomáhají na vrchol. Martin Karaivanov s Jaroslavem Hovězákem totiž aktuálně připravují našeho fightera na červnový duel v UFC, kde bude v souboji s Gloverem Teixeirou usilovat o titul v polotěžké váze.

"Procházka je obrovskou hvězdou pro všechny, nejenom v Česku, ale i v USA a zahraničí," vypráví Hrubec, jenž si myslí, že popularita českého zápasníka se v případě vítězství v titulovém duelu UFC může rovnat fotbalové ikoně Pavlu Nedvědovi. "Může se stát, že mu třeba za noc přibude na instagramu milion nových sledujících," dodává autor dokumentu.

Související obsah

"Ve filmu mluví i lidé kolem něj. Jeho ségra byla skvělá a také se mi plně otevřela, to samé trenéři. Všichni měli srdce na dlani. Jsem rád, že jsem toho mohl být součástí a tu energii jako jakýsi nosič předat dále," dodává režisér Hrubec.

Dokument Jiří Procházka – cesta bojovníka uvidíte exkluzivně na Voyo od 4. května 2022. Premiéra filmu se uskuteční o den dříve (3. května) v pražském kině Světozor.

Než si budete moci dokument o Jiřím Procházkovi vychutnat na Voyo, podívejte se na trailer:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události