Hokej

Nešvar v NHL? Carter napodobil Pastrňáka, také sestřelil brankáře

Ve čtvrtek zaútočil na brankáře David Pastrňák, v pátek zase Jeff Carter. Na rozdíl od brankáře Caroliny se ale jednička Rangers a kandidát na Hartovu trofej Igor Šesťorkin nezranil a v utkání směle pokračoval. V zámoří si kladou otázku, zda byl zákrok vůbec úmyslný.

David Pastrňák byl za svůj zákrok na Anttiho Raantu potrestán na dvě minuty, do branky navíc musel nováček Pjotr Kočetkov. Český střelec za svůj zákrok obdržel velkou vlnu kritiky. S tím možná nesouhlasil zkušený Jeff Carter, který v noci udělal úplně stejnou věc.

Jedinou změnou byl fakt, že se Igor Šesťorkin nezranil a mohl pokračovat v utkání. Incident se stal za rozhodnutého stavu dvě minuty před koncem, Rangers v ten moment vedli 5:2. Ruský brankář rozehrával zpoza branky, když v ten moment přifičel Jeff Carter a jasnou jedničku Jezdců poslal k zemi. 

Související obsah

​Zkušený útočník bruslí podkopl moskevského rodáka, který se ocitl na ledě a nezvedal se. Mstít se vydala někdejší jednička draftu Alexis Lafrenière, oba hráči dostali dvě minuty za hrubost, Carter obdržel ještě dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. 

V NHL se již spekuluje o tom, zda byl zákrok úmyslný, nebo ne. Přicházejí i hlasy, že by se podobné zákroky měly trestat mnohem více než dvouminutovým trestem v utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události