Pražský maraton ovládl Keňan Kigen, nejlepší Čech Homoláč byl desátý

Český profesionální běžec Jiří Homoláč Zdroj: Profimedia.cz

Již tradičně v květnu se centrem Prahy prohnalo tisíce běžců od profesionálů po naprosté hobíky. Závod v hlavním městě ovládl Keňan Nobert Kigen, který si vybudoval náskok přes třicet vteřin. Nejlepším Čechem byla tuzemská jednička Jiří Homoláč, který na vedoucího muže ztratil přes deset minut.

Ulice půvabné Prahy se proměnily v závodiště a tisíce běžců útočilo na své osobní rekordy, jiní si zase chtěli dokázat, že zvládnou uběhnout dvaačtyřiceti kilometrovou trať. Objevili se ovšem i profesionálové, mezi favority již klasicky patřili závodníci z Keni či Etiopie.

Vítězem prestižního závodu Volkswagen Prague Marathon se stal Keňan Nobert Kigen, a to s časem 2:07:54, druhý doběhl Kelkile Woldaregay z Etiopie a posledním běžcem na pódium byl Yitayal Zerihun. Nejlepším Evropanem byl Belgičan Nicolaï Saké na osmém místě.

Nejlepším českým závodníkem se stal profesionál Jiří Homoláč, který uzavíral s časem 2:18:43 první desítku. O necelé tři minuty za ním doběhl Petr Pechek, třináctý byl Ondřej Fejfar. Mezi ženami zvítězila Bekelech Borechová s časem 2:22:56.

Na sedmém místě a celkově na čtyřicátém závod dokončila česká olympionička Marcela Joglová, která ovšem na pódium ztratila propastných čtrnáct minut. Do desítky mezi ženami ještě najdeme Barboru Macurovou a Petru Pastorovou.