Lewa neprodlouží s Bayernem smlouvu, píší v Německu. Zájem Barcelony trvá

Robert Lewandowski se raduje Zdroj: Profimedia

Polský kanonýr Robert Lewandowski podle německého deníku Bild odmítl prodloužení smlouvy s Bayernem Mnichov, která mu trvá do června příštího roku. Toho chce využít Barcelona, která hodlá nabídnout špičkovému útočníkovi kontrakt na tři roky s tím, že ho z německého klubu vykoupí za 40 milionů euro (1 miliardu korun).

Přestupová sága polského útočníka Roberta Lewandowského nabídla nové pokračování. Jeden z nejlepších hráčů světa podle německého deníku Bild oznámil vedení Bayernu Mnichov, že s nimi neprodlouží smlouvu, a tak je nasnadě, že si bude chtít hledat nové angažmá.

Do Bayernu Mnichov přestoupil v polovině roku 2014 a za tu dobu v jeho dresu nastřílel úctyhodných 343 gólů v 373 zápasech, k čemuž přidal i 72 asistencí. Nyní to však vypadá, že bude další branky střílet v Barceloně, která mu nabídla smlouvu na tři roky.

​Kanonýr tohoto kalibru by se Barceloně hodil, protože na mistrovskou trofej čeká už třetí sezonu a hrotového útočníka potřebuje. Memphis Depay ve 26 zápasech španělské ligy nastřílel 12 gólů. Úspěšnější bylo angažování Pierra Emericka Aubameyanga, který na 11 branek potřeboval 15 zápasů, ale v případě nákupu Lewandowského by mohl hrát i na křídle.

Bayern oslavil desátý titul v řadě ve velkém stylu:​

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.