Hokej

Patrice Bergeron emotivně děkoval spoluhráčům. Blíží se konec jeho kariéry?

Hodně emotivní byl pohled na kapitána celku Boston Bruins Patrice Bergerona, který se po prohře v sedmém utkání série objímal se všemi spoluhráči. Ikona Bostonu Bruins 21. století nemá aktivní kontrakt, o konci kariéry se uvažuje delší dobu, sám hráč se ale nechce zatím přímo vyjadřovat.

Ve své kariéře vyhrál Stanley Cup, mistrovství světa a dvakrát olympijské hry. Je členem slavného Triple Gold Clubu a v NHL obdržel několik individuálních trofejí. Hned čtyřikrát získal Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v lize. Kanadský hokejista patří mezi nejlepší dvousměrné útočníky. 

Nyní je na pokraji důležitého kariérního rozhodnutí. Bergeronovi končí po letošní sezoně smlouva v NHL. Je mu již 36 let, takže je ve hvězdách, jak to s hokejovým gentlemanem bude. "Je velmi brzo, všechno je hodně čerstvé," pronesl kapitán Bostonu těsně po vyřazení v prvním kole play-off o svém pokračování v kariéře. 

Nejednoho fanouška hokeje musel rozesmutnit pohled na Bergerona, který objímal všechny své spoluhráče, jimž zároveň děkoval. Po Pastrňákovi přišel na řadu také Brad Marchand. "Je to důvod, proč to bolí ještě více. Je to zklamání," řekl po zápase dlouholetý spoluhráč Brad Marchand.

Související obsah

​"Ať se stane cokoliv, vysloužil si možnost udělat jakékoliv rozhodnutí. Čas ukáže," řekl po vypadnutí s Hurricanes emotivně Brad Marchand. Bergeron letos zaznamenal 65 bodů, v play-off měl v sedmi duelech sedm bodů. Stále tak patří mezi největší hvězdy celé soutěže a má co nabídnout. V NHL mu chybí 18 bodů do slavné tisícovky. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události