Fotbal

Rozhodl parádním přímákem. Populární Limba se definitivně loučí

Bývalý český fotbalista David Limberský se ve Štruncových sadech definitivně rozloučil s kariérou. Kopačky sice pověsil na hřebík už po minulé sezoně, kvůli epidemii covidu-19 však proběhla zápasová rozlučka až teď. Hráči "zlaté éry" plzeňského fotbalu vyzvali aktuální šampiony ze sezony 2021/2022 a zvítězili v ní 6:5. Dvěma brankami se na triumfu podílel i Limberský. Obzvlášť rozhodující trefa byla z kategorie exkluzivních.

"Limbovo finále". Tak byla pojmenována oficiální rozlučka úspěšného fotbalisty Davida Limberského s aktivní hráčskou kariérou. Uskutečnila se ve Štruncových sadech, kde proti sobě nastoupila dvě mužstva – tým "zlaté éry" v čele s Limberským a celek aktuálních mistrů Fortuna ligy. 

Fanoušci si v zápase přišli na své, padlo totiž celých jedenáct branek. Vítězství fotbalistů "zlaté éry" zařídil právě Limberský, který vsítil při svém loučení dvě branky. A právě ta vítězná byla hodně luxusní. Populární plzeňská osmička ji vstřelila z parádního přímáku a musela zvednout ze sedadel snad všechny příznivce, co si na plzeňský stadion našli cestu. 

Rozlučku si užil nejen sám Limberský, ale také jeho bývalí spoluhráči. Třeba Michal Ďuriš. "Na Davida mám jen krásné vzpomínky. Hlavně teď, i když jsem ho delší dobu neviděl, máme si stále co říct," uvedl.

Související obsah

​"Jako banda jsme byli silní na hřišti i mimo něj. Takže po všech stránkách to bylo pestré a skvělé," řekl Petr Bolek. Limberský tak udělal za bohatou a úspěšnou kariérou definitivní tečku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události