Motorsport

Königa vede jezdec se zkušenostmi z MotoGP. Bude na mě tlačit, říká Čech

Königa vede jezdec se zkušenostmi z MotoGP. Bude na mě tlačit, říká Čech
Zdroj: Se svolením Orelac Racing

Českého jezdce Olivera Königa čeká třetí podnik šampionátu superbiků. V portugalském Estorilu chce vylepšit své maximum – 18. místo. K tomu mu dopomáhá mentor David Salom, který má zkušenosti z MotoGP. "Zatím na mě moc netlačil, což se má prý od Portugalska změnit. Těším se na další závodní víkend," hlásí Čech.

König letos zažívá premiéru v nejvyšší kubatuře superbiků. Nejlepší výsledek zajel v nizozemském Assenu, kde skončil na 18. místě. Vylepšit sezonní maximum a držet krok se zkušenějšími soupeři, to jsou cíle pro nadcházející závod.

Dvacetiletému závodníkovi, který je jediným jezdcem týmu Orelac Racing, předává své zkušenosti bývalý španělský závodník David Salom, jenž na MS superbiků absolvoval 74 závodů a nakoukl i do MotoGP. U týmu je nyní na pozici šéf mechanika a také se stal českému závodníkovi mentorem.

Oliver König na své motorce Zdroj: Se svolením Orelac Racing

"Řeším s ním všechny jezdecké záležitosti, třeba jak se pohybovat na motorce, náklony, techniku jízdy atd. Také jsem s ním v kontaktu ohledně přípravy a kondičky," popsal König,

"Doposud na mě moc netlačil, nechával mi prostor se s motorkou více sžít. Od Estorilu už prý trochu zatlačí. Tak jsem zvědavý, jak se komunikace změní. Půjde ale hlavně o to, abychom se zaměřili na nějaké dílčí výsledky a cíle, které by bylo dobré, abych splnil," doplnil český jezdec, který ještě loni závodil o dvě kategorie níže.

V pátek dopoledne König dokončil první trénink na 23. místě. Od 16:00 jej čeká druhý pokus. První závod v Portugalsku odstartuje v sobotu ve 14:00 a druhý pak v neděli ve stejný čas. Přímé přenosy WSBK můžete sledovat na Nova Sport 1 a Voyo.

Jakou zvláštnost má Oliver König na své helmě a proč, zjistíte ve videu níže:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události