Fotbal

Viktoria vítá první velkou posilu. Do Plzně se vrací bývalá opora

Viktoria vítá první velkou posilu. Do Plzně se vrací bývalá opora
Hráči Viktorie Plzeň slaví mistrovský titul Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Sotva skončila ligová sezona, ve které Viktoria Plzeň získala mistrovský titul, hlásí Západočeši první posilu. Z Jablonce přichází 33letý záložník Václav Pilař, který se do Plzně vrací po čtyřech letech, jelikož mu na severu Čech skončila smlouva. Tu v Plzni nyní podepsal na jeden rok.

"Vašek Pilař to u nás velmi dobře zná, jde do známého prostředí a i my víme, co od něj můžeme čekat. Pořád je velmi rychlým typem hráče, což dokázal například v podzimních duelech Evropské konferenční ligy. Je nepříjemný pro jakoukoli obranu. Navíc v něm cítím obrovskou motivaci porvat se znovu o účast v pohárech," řekl pro web Viktorie Plzeň majitel klubu Adolf Šádek.

Pilař zažil ve Viktorii úspěšné časy. Působil zde dvakrát. Nejprve hostoval z Hradce Králové, odkud následně zamířil na přestup do Wolfsburgu. Po německém dobrodružství se vrátil do Plzně, kde mezi lety 2014–2018 strávil další čtyři sezony. Příliš toho však neodehrál, protože ho sužovala častá zranění. Ve svých nejlepších časech si ale vysloužil reprezentační dres, zahrál si v Lize mistrů a pomohl ke dvěma mistrovským titulům.

Související obsah

"Když se mi Viktorka asi před týdnem ozvala, nebylo vůbec o čem přemýšlet. V Plzni se prostě cítím jako doma a miluji to tady. Jednání tedy byla opravdu jednoduchá a rychlá, měl jsem od začátku jasno. V Jablonci jsem byl moc spokojený, chovali se tam ke mně krásně hlavně po lidské stránce, ale jakmile se mi ozval pan Šádek, bylo rozhodnuto," vyprávěl spokojený Pilař. 

Velkou motivací pro návrat do bývalého klubu bylo i předkolo Ligy mistrů. "Viktorka byla v pohárech vždycky strašně silná a věřím, že se nám to podaří znovu. Tým má velkou sílu, což dokázal v této sezoně, a já jsem rád, že tady teď mohu být zase u toho. V minulosti jsem měl zdravotní problémy, ale snad jsem si za to všechno, čím jsem si prošel, tohle nyní zasloužil. A jsem zpátky v týmu, který miluju a nikdy jej neodmítnu," říká Pilař s přesvědčením. 

Poslední dvě sezony odehrál pilař v Jablonci, za který nastoupil do 58 zápasů a zahrál si zde i Konferenční ligu, v níž se dokázal také jednou gólově prosadit. 

Takto hráči Viktorie Plzeň oslavili mistrovský titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události