Konkurence pro Haalanda? Nová posila Citizens se blýskla double-hattrickem

Teprve 22letý talent Julán Álvarez ve středu předvedl takřka nemožné. V jihoamerické obdobě Ligy mistrů, Copa Libertadores, dal v jednom utkání hned šest gólů a výrazně se podílel na výhře River Plate 8:1 nad Alianzou Lima. V létě se přesouvá do Manchesteru City.

Citizens Álvareze koupili na začátku roku 2022. Talenta však nechali v původním v argentinském celku na hostování do konce sezony. Podle očekávání se má během léta přesunout do Anglie. Do kádru Pepa Guardioly míří ale také z Dortmundu kanonýr Erling Haaland. A vypadá to, že kouč bude mít z čeho vybírat. Álvarez na sebe před odchodem gólově upozornil.

Ve finálním zápase skupinové fáze Copa Libertadores vstřelil za River Plate hned šest gólů. První z hattricků završil už v prvním poločase, kde se trefil v 15., 18. a 41. minutě. Ve druhé půli tři góly zopakoval a nakonec po gólech spoluhráčů Simona a Gomeze s týmem slavil vítězství 8:1.

​Argentinec se tím zapsal do historie klubu jako první hráč, který vstřelil šest gólů v jednom zápase. A také je prvním autorem šesti gólů v historii Copa Libertadores. Sestřih Álvarezova double-hattricku najdete pod titulkem článku.