Neskutečná dominance polské tenistky. Šwiateková ovládla French Open

Tenistka Iga Šwiateková Zdroj: profimedia.cz

Tenistka Iga Šwiateková je jasnou vítězkou letošního Roland Garros. Teprve 21letá hráčka dokázala ve finále porazit o ještě tři roky mladší Cori Gauffovou a získala druhý titul na French Open.

Šwiateková předvedla na letošním Roland Garros suverénní jízdu, při které ztratila na celém turnaji pouze jeden set. V sobotním finále si pak opět počínala dominantně.

Proti mladičké Cori Gauffové, která hrála svoje první grandslamové finále, ukázala polská hráčka přece jenom více zkušeností a první sadu získala jednoznačně 6:1.

​Ve druhém setu dokázala 18letá Američanka zápas trošičku zdramatizovat, když se ujala vedení 2:0. Jenže Šwiateková ihned přišla s rychlou odpovědí, otočila skóre na 4:2 a nakonec zvítězila ve druhé sadě 6:2.

21letá polská tenistka tak získala druhý grandslamový titul na Roland Garros a vyšperkovala letošní sezonu, kdy vyhrála už 35 utkání v řadě, čímž dorovnala rekord v počtu vyhraných zápasů Venus Williamsové z tohoto tisíciletí. Absolutní rekordmankou je Martina Navrátilová, která v roce 1984 držela vítěznou sérii 74 zápasů.

Roland Garros (dvouhra ženy):

Finále
Iga Šwiateková
  – Cori Gauffová 2:0 (6:1, 6:3)

Ve finále mužské dvouhry na Roland Garros bude Rafael Nadal, jeho semifinálový soupeř Alexander Zverev se totiž při zápase zranil: