Fantom Messi zničil Estonsko. Soupeři nasázel bůra. Blýskl se i Ronaldo

Lionel Messi vstřelil v přátelském zápase s Estonskem pět branek. | Zdroj: Profimedia.cz

Forma fotbalového útočníka Lionela Messiho rozhodně neztrácí na lesku. V PSG se mu sice letos tolik nedařilo, v argentinské reprezentaci ale ukázal, že stále patří mezi hráče světové extratřídy. Do sítě soupeře totiž nasázel v přátelském utkání s Estonskem hned pět branek a Argentina triumfovala 5:0. Že nepatří do starého železa, předvedl také Cristiano Ronaldo. V utkání Ligy národů proti Švýcarsku hned dvakrát skóroval, na jednu branku svého celku navíc nahrál. Portugalci zvítězili 4:0.

Messimu se letos příliš nedařilo a v dresu PSG zaznamenal během 34 zápasů pouhých 11 branek. Šestkrát se trefil v Ligue 1, pětkrát skóroval v Lize mistrů. Fanoušci od něj ale čekali víc, a tak se začalo spekulovat, že ho ve 34 letech pomalu opouští forma.

V dresu argentinské reprezentace však sedminásobný vítěz Zlatého míče pookřál. Během přátelského utkání s Estonskem totiž ukázal, kdo je na zeleném pažitu pánem. Nejprve se trefil už v 9. minutě z penalty, poté na konci prvního poločasu po ráně z úhlu navýšil vedení na 2:0. Dvě minuty po přestávce zužitkoval přihrávku z pravé strany od Moliny a dělovkou z hranice malého vápna dokonal hattrick.

Jeho one man show však ještě nebyla u konce. V 71. minutě totiž Messi zacílil do estonské sítě počtvrté. Nejdřív využil chybu v estonské obraně, pak si  potáhl balon až do vápna. A navzdory snahám brankáře i bránícího hráče přízemní střelou zvýraznil vedení svého týmu.

Své představení vyšperkoval o pět minut později, kdy svou pátou trefou zpečetil konečný výsledek. Estonci si ani neškrtli a padli 0:5. A i když šlo jen o přípravný zápas, je Argentinec s pověstnou desítkou na dresu opět v kurzu.

​Zahanbit se nenechal ani Messiho hvězdný rival Cristiano Ronaldo. Ten nastoupil za Portugalsko v utkání Ligy národů proti Švýcarsku a na hrací ploše byl také hodně vidět. Nejprve nahrál na vedoucí branku svého týmu, poté dvěma góly výraznou měrou pomohl k vítězství 4:0. Vypadá to tak, že obě legendy chytly po nepříliš úspěšné sezoně druhou mízu.

Střelecky se mu letos příliš nedařilo, PSG ale pomohl vystřílet francouzský titul: