MMA

Procházka vystoupil na náměstí v Brně. Dal jsem si pivo a cigaretu, popsal oslavy

V neděli se český MMA zápasník Jiří "BJP" Procházka nesmazatelně zapsal do historie bojových sportů. Vítězstvím nad Brazilcem Gloverem Teixeirou se stal šampionem v polotěžké váze, což se mu v organizaci UFC povedlo jako úplně prvnímu Čechovi. Svůj úspěch oslavil s fanoušky na brněnském náměstí Svobody. Přítomna byla i primátorka města Markéta Vaňková. Procházka se měl na podiu objevit v 16:30, ale kvůli dopravním komplikacím dorazil se zpožděním více než půl hodiny.

Na brněnském náměstí Svobody se sešly tisíce lidí, které přišly přivítat novopečeného šampiona polotěžké váhy UFC Jiřího Procházku. Vedle něj se na podiu objevili i jeho trenéři Jaroslav Hovězák a Martin Karavainov. "Nemám slov. Obrovské díky všem za podporu. To se nedá vyjádřit," vzkázal na začátku druhý jmenovaný přítomným fanouškům, kteří přišli českého bojovníka přivítat.

Po nich předstoupili na podium ještě brněnská primátorka Markéta Vaňková a předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser. Netrpěliví fanoušci si už ale začali vyvolávat svého hrdinu, kvůli kterému na náměstí přišli. "Miluju vás!" byla první slova, kterými své obdivovatele přivítal značně vyřvaným a ochraptěným hlasem. 

Související obsah

​​O chvíli později promluvil i o svém titulovém zápase. "Nechal jsem ho prostě vyplynout. Řekl jsem si, že udělám, co bude třeba. Do pátého kola to byla řežba. Vydával jsem ze sebe všechno, to nejlepší. On ne a ne padnout. Do poslední vteřiny jsem věřil a šel po vítězství," vyprávěl nadšenému davu. "Chtěl jsem to dotáhnout čímkoliv, co přijde. A přišlo škrcení," dodal, čímž přítomné fanoušky rozesmál a ti následně začali skandovat jeho jméno. 

Následně Procházka vzkázal i poselství pro všechny, kteří jej sledují. "Všechno je možné, pokud v to věříte." Následně také popsal, jak probíhaly počáteční oslavy po zápase. "Po takovém výkonu je člověk unavený. Strávil jsem čas sám se sebou. Dal jsem cigaretu a pivo. Nechal jsem ten okamžik uplynout a užil si ho. Poslední půlrok byl sprint k tomu zápasu a člověk musí trochu vychladnout."

Související obsah

​"Na Glovera jsem se připravoval od října minulého roku, kdy jsem měl být náhradníkem v zápase mezi Blachowiczem a Teixeirou. Poslední tři čtvrtě roku probíhala pozvolná příprava a poslední tři měsíce jsme to v Thajsku nabombili," popsal Procházka. 

A byl to jeho nejtěžší zápas v životě?  "Vždycky si člověk udělá zápas nejtěžší nebo nejlepší sám podle toho, jaký má přístup. Nevím, jestli jsem zvolil nejlepší přístup podle toho, jak to vypadalo. Ale ten zápas jsem si užil a nechal jsem tam všechno," uzavřel novopečený šampion polotěžké váhy organizace UFC.

Oslavám v Brně se mimo jiné věnovalo i vysílání TN LIVE:

Takto Procházka hodnotil svůj výkon na tiskové konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události