Fotbal

Rozhodnuto. Mistrovství světa ve fotbale se v roce 2026 odehraje v 16 městech

Do fotbalového mistrovství světa v Severní Americe zbývají ještě čtyři roky, ale už nyní je jasné, v kterých městech se bude hrát. Světová federace FIFA udělila ve čtvrtek pořadatelství jedenácti městům v USA, třem v Mexiku a dvěma v Kanadě. Sedm měst se svojí kandidaturou neuspělo.

Mistrovství světa ve fotbale se v roce 2026 zúčastní celkem 48 týmů a vůbec poprvé v historii se odehraje ve třech zemích, v USA, Kanadě a Mexiku. Během celého turnaje se tak odehraje celkem rekordních 80 zápasů. Mezinárodní fotbalová federace ve čtvrtek 16. června rozhodla, ve kterých městech se bude hrát. 

V USA byla vybrána města Atlanta, Boston, Dallas, Philadelphia, Houston, Kansas City, Los Angeles, Miami, New Jersey, San Francisco a Seattle, z mexických měst prošla výběrem města Guadalajara, Mexico City a Monterrey a v Kanadě se turnaj odehraje v Torontu a Vancouveru. 

Související obsah

Největší kapacitou ze všech stadionů, kde se bude hrát, se pyšní Estadio Azteca, který najdeme v Mexico City, a vejde se tam celkem 87 523 diváků, naopak nejmenší je svatostánek v Torontu, který může navštívit 30 tisíc fanoušků, ale kvůli šampionátu bude kapacita rozšířena na 45 tisíc míst. 

Sedm měst se svojí kandidaturou neuspělo, jedná se o Edmonton, Baltimore, Cincinnati, Denver, Los Angeles, Nashville a Orlando.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události