Další sporty

Sudí s plnovousem si už Euroligu nezapíská, nedostal se do nominace

Sudí s plnovousem si už Euroligu nezapíská, nedostal se do nominace
Basketbalový rozhodčí drží míč - ilustrační fotografie Zdroj: profimedia.cz

Německý sudí Benjamin Barth, který se odmítl oholit, si už nejprestižnější evropskou basketbalovou soutěž nezapíská. Vedení Euroligy se rozhodlo rozhodčího nenominovat pro příští ročník.

43letý sudí informaci potvrdil pro list Frankfurter Allgemeine Zeitung. "To bylo jasné a sám bych se rozhodl stejně. Samozřejmě mým snem vždycky bylo pískat Euroligu, ale po tom, co se stalo, už by se nedalo v neutrální práci rozhodčího pokračovat," prohlásil Benjamin Barth.

Německý sudí se během uplynulého ročníku Euroligy neobjevil na seznamu sudích a rozhodl se situaci řešit. Podle jeho slov se tak stalo kvůli tomu, že si odmítl navzdory několika výzvám oholit vousy. "Nechápu, o co jde. Jaký je rozdíl, jestli se holím, nebo ne? Je to forma diskriminace. I když bych chtěl v Eurolize pískat, nemohu to přijmout," prohlásil tehdy Barth s tím, že ho na potřebu holit se upozornil vrchní ředitel Euroligy Richard Stokes.

Související obsah

"Vysvětlil mi, že hlavní trenéři a sportovní ředitelé nemají rádi vousy a stěžovali by si na ně," dodal německý sudí.Vedení Euroligy následně zareagovalo a vydalo oficiální stanovisko, kde se Benjaminu Barthovi za své diskriminační chování omluvilo.

V NBA získali titul basketbalisté Golden State Warriors:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události