Tenis

Bouchardová na Wimbledonu hrát nebude. "Bez bodů to nedává smysl," říká

Bouchardová na Wimbledonu hrát nebude. "Bez bodů to nedává smysl," říká
Eugenie Bouchardová na turnaji v Praze Zdroj: Profimedia

Bývalá světová pětka a finalistka Wimbledonu z roku 2014 na třetím grandslamu letošní sezony startovat nebude. Důvodem je, že se za něj nebudou udělovat žádné body do světového žebříčku, ve kterém momentálně Eugenie Bouchardová nefiguruje a díky chráněnému žebříčku může hrát pouze na omezeném počtu turnajů.

"Rozhodla jsem se odhlásit z Wimbledonu kvůli rozhodnutí WTA, že se za něj letos neudělují žádné body," zahájila své prohlášení na sociálních sítích 28letá tenistka, která v minulosti kromě zmíněného finále hrála i další dvě grandslamová semifinále.

"Kvůli operaci ramene mám na chráněném žebříčku omezený počet startů na turnajích. Wimbledon miluji a jsem velmi smutná, že ho musím vynechat, ale hrát na turnaji, kde se neudílejí body, pro mě nemá žádný smysl. Musím vybírat pečlivě turnaje, které mi umožní vrátit se tam, kde chci být," napsala kanadská tenistka, která před osmi lety prohrála ve finále Wimbledonu s Petrou Kvitovou. 

Související obsah

​Bouchardová na Wimbledonu startovala ve své kariéře celkem sedmkrát. Kromě zmíněného finále, postoupila dvakrát do třetího kola, jednou prošla do kola druhého a ve třech případech se loučila už po prvním zápase. 

V letošní sezoně se ještě na kurtu neukázala. Poslední zápas odehrála loni v březnu, když v prvním kole na turnaji v Monterrey nestačila na Číňanku Zhuovou. Pár dní předtím ale prošla v mexické Guadalajare do finále. Z posledního vyhraného turnaje se mohla těšit v květnu 2014, když ovládla antuku v Norimberku, kde ve finále porazila Karolínu Plíškovou. Od té doby prohrála šest finálových zápasů v řadě. 

Před osmi lety hrála Bouchardová finále Wimbledonu proti Petře Kvitové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události