Motorsport

König v tréninku utrpěl zlomeninu. Po operaci ale závody vynechat nechce

Českému motocyklovému závodníkovi Oliveru Königovi se v nováčkovském ročníku v nejkvalitnější organizaci superbiků hroutí plány. Na tréninku v Mostě po highsideru havaroval, a musel dokonce na operaci. Následující závody chce ale stihnout.

V nejprestižnější organizaci superbiků je nejmladším jezdcem a zatím se s "top" ligou spíše seznamuje, doposud se mu nepovedlo vyjet jediný bod. Před očekávaným domácím závodem v Mostě havaroval, po highsideru musel dokonce na operaci.

"Baby on board", jak si König říká, má zlomenou klíční kost. Nehoda se stala již před týdnem, český závodník má v ramenou šest titanových šroubů. "Doktor mi dal do těla nejtužší možné šrouby, prý mi do nich mohou mlátit baseballovou pálkou a nic se mi nestane. Za 14 dní chci být na motorce," říká sebevědomě König. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Oliver König (@oliverkonig52)

Dvacetiletému závodníkovi se havárie přihodila právě na severočeském okruhu v Mostě. "Byla to moje chyba a vyletěl jsem před motorku přímo na břicho. Stroj na mě pak ještě spadl. Ihned jsem vyskočil, proklepal si hlavu a rekapituloval, co se vlastně stalo," řekl König. 

Související obsah

​Následně přiznal bolest a škubnutí v rameni. "Prohodil jsem v duchu všechna sprostá slova, která jsou. Byl jsem na sebe naštvaný," prozradil své pocity hned po bouračce König. Pro talentovaného jezdce jde již o druhé letošní zranění, před startem sezony si totiž zlomil ruku. 

Jezdec stáje Orelac Racing má na svém kontě 0 bodů, ale nyní jej čekají oblíbené tratě ve Velké Británii a v Mostě. Čas na rekonvalescenci má více než tři týdny. Další závod se na ostrovech jede totiž 15. července. "Nedokážu si představit, že bych tam chyběl. Tyhle okruhy mám nejvíce rád a chci tam ukázat mé další zlepšení. A věřím, že když to zvládnu, obrovsky mě to psychicky posílí," dodává na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události