Golfová paráda! Amatérka Melichová ovládla domácí turnaj, Spilková je druhá

Golfistka Klára Spilková Zdroj: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Skvělým českým úspěchem dopadl golfový turnaj Ladies European Tour v Berouně. Z výhry se nakonec raduje amatérská golfistka Jana Melichová, která celkově zahrála 14 ran pod par. Na děleném druhém místě pak skončila Klára Spilková.

Pro český golf jde o velikou senzaci. Naposledy prestižní evropský turnaj vyhrála v roce 2017 Klára Spilková, jež tehdy triumfovala v marockém Rabatu.

České profesionálce se dařilo i v Berouně, kde skončila na děleném druhém místě s Dánkou Nicole Brochovou Estrupovou. Obě hráčky ale o jednu ránu nestačily na 24letou Janu Melichovou, která je další českou vítězkou na okruhu Ladies European Tour.

Dařilo se ale i dalším českým golfistkám. Sára Kousková a amatérka Patricie Macková skončily na děleném 13. místě. Denisa Vodičková a Tereza Melecká pak byly 16.

Sára Kousková si jako první česká golfistka v historii zahrála nejprestižnější amatérský turnaj na světě: