Tenis

Prohrála, přesto je hrdinkou. Tenistka na kurtu pomohla zkolabovanému podavači

Prohrála, přesto je hrdinkou. Tenistka na kurtu pomohla zkolabovanému podavači
Tenistka Jodie Burrageová pomohla podavači míčů, který se na kurtu necítil dobře Zdroj: profimedia.cz

První kolo Wimbledonu přineslo krásné gesto. Britská tenistka Jodie Burrageová během hry přispěchala na pomoc podavači míčků, kterému se na kurtu udělalo nevolno. A pomocnou ruku podali i diváci, kteří chlapci poslali rychlou svačinku. Britka nakonec přerušený zápas prohrála.

Burrageová, které se před turnajem dařilo a dostala se až mezi prvních 150 hráček světa, se v prvním kole utkala s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou. Během druhého setu jejich hry se náhle jednomu z podavačů udělalo nevolno.

Britská tenistka k chlapci rychle přispěchala s vodou z lednice a podělila se s ním i o jeden ze svých gelů pro rychlou energii. Zůstala u něj, dokud nedorazili medikové, kteří zesláblého podavače eskortovali z kurtu 18. Pomocnou ruku nabídli také diváci, kteří z ochozů poslali pytlík želé bonbónů.

https://twitter.com/theoverrule/status/1541401450118529024

Související obsah

​Zápas po krátkém přerušení pokračoval, ale vzápětí se hra zastavila znovu na více než hodinu. To už kvůli dešti, který zpomalil první den slavného turnaje. Burrageová nakonec padla ve dvou setech 2:6 a 3:6. Hrdinka dne se tak stala první Britkou, která vypadla na letošním Wimbledonu.

Letos se Wimbledonu nemohou zúčastnit ruští ani běloruští tenisté:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události