Hokej

Chicago si našlo nového trenéra. Povede ho bývalý hráč s 1 400 starty v NHL

Chicago si našlo nového trenéra. Povede ho bývalý hráč s 1 400 starty v NHL
Luke Richardson na lavičce Montrealu Zdroj: Profimedia.cz

V minulém roce byl propuštěn mladý trenér Jeremy Colliton, do konce ročníku 2021/22 tak vedl tým Derek King. I přes velká trenérská jména na trhu se nakonec vedení Blackhawks rozhodlo angažovat borce, který zatím v NHL žádný tým jako hlavní kouč nevedl. Celek z Illinois povede Luke Richardson.

V NHL někdejší bek odehrál nad 1 400 zápasů, je mistrem světa z roku 1994, o dva roky později získal stříbro. Luke Richardson byl spíše defenzivním obráncem po dobu své kariéry, během které si zahrál za Toronto, Edmonton, Philadelphii, Columbus, Tampu Bay a Ottawu. 

Během dlouhé kariéry si připsal celkem 209 bodů. Hokeji se věnoval i po hráčském životě, čtyři roky byl totiž asistentem trenéra v Ottawě. Následně byl čtyři roky hlavním koučem na farmě v Binghamtonu. V posledních letech byl asistentem na lavičce Montrealu, se kterým došel v minulém roce do finále.

Související obsah

Richardson se stane čtyřicátým trenérem v historii organizace, tím nejúspěšnějším je zatím Billy Reay, jenž odkoučoval 1 012 zápasů. V posledních letech si fanoušci pamatují úspěšného Joela Quennevilla. S Hawks získal celkem třikrát Stanley Cup.

Poslední ročník v NHL ovládli hokejisté Colorada Avalanche:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události