Další sporty

Po rvačce baseballistů padají hlavy. Nejtvrdší trest dostal trenér

Po nedělní hromadné bitce padaly v baseballové lize MLB tvrdé tresty. Celkem 12 osob z řad hráčů i trenérů LA Angels a Seattle Mariners bylo suspendováno.

Nejvyšší trest si vysloužili iniciátoři bitky – prozatímní trenér LA Phil Nevin, který dostal stopku na deset zápasů, a Jesse Winker ze Seattlu, který si nezahraje sedm utkání. Trest na pět zápasů dostal také vnitřní polař Anthony Rendon, který kvůli operaci zápěstí předčasně ukončil sezonu. Jeho trest vzejde v platnost po vyřazení z listiny zraněných hráčů. Rovněž nesmí být po sedm zápasů přítomný na lavičce.

Spojka Seattlu J.P. Crawford vynechá pět utkání. Jeho spoluhráč a zadní polař Julio Rodriguez dostal stopku na dvě utkání. Nadhazovači Angels Ryan Tapera a Andrew Wantz byli potrestáni stopkou na tři zápasy. Raisel Iglesias, který po bitce mrštil směrem ke střídačce Seattlu krabici slunečnicových semínek, a pomocný překladatel Manny Del Campo vynechají dva zápasy.

Související obsah

​Kromě Nevina byli potrestáni i další trenéři Angels Dom Chiti (5), Ray Montgomery (2) a Bill Haselman (1). Poslední dva jmenovaní si tresty odpykají až po návratu Chitiho na lavičku. Většina hráčů se proti trestům odvolala.

Co se stalo? Zlá krev mezi oběma týmy vřela už při dvou sobotních utkáních, kdy byl Mike Trout málem trefen do hlavy nadhazovačem Seattlu Erikem Swansonem. Rozbuškou vyhrocené odvety byl ve druhé směně nadhoz Andrewa Wantze, který po Juliovi Rodriguezovi trefil i Jesseho Winkera. Rozzuřený pálkař si vyměnil pár slov se soupeřovým trenérem Philem Nevinem, načež zamířil přímo ke střídačce a o pár chvil později se strhla hromadná bitka, která pozdržela zápas na více než čtvrt hodiny.

Trenér Phil Nevin je kromě bitky samotné trestán také za své provokativní rozhodnutí. Místo nadhazovače Joseho Suareze nechal na poslední chvíli startovat Andrewa Wantze. Nevin však ještě před udělením trestů popřel, že by byl Wantz nabádán k trefení protihráče.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události