MMA

50 testů nestačí! Šampion UFC nabízí 70 milionů korun: Dokažte, že dopuju

50 testů nestačí! Šampion UFC nabízí 70 milionů korun: Dokažte, že dopuju
Israel Adesanya - UFC šampion střední váhy Zdroj: profimedia.cz

UFC šampion střední váhy Israel Adesanya hodlá zavřít pusu všem pochybovačům. Komukoli, kdo dokáže, že ve své kariéře užil zakázané látky na podporu výkonu, nabízí astronomickou odměnu 3 miliony dolarů.

Adesanya (22-1) před víkendovým UFC 276, kde ho čeká v hlavním zápase obhajoba proti Jaredu Cannonierovi (15-5), převzal ocenění a speciální bundu za 50 úspěšně absolvovaných anti-dopingových kontrol. Stal se prvním UFC zápasníkem, který od spuštění USADA (Americká anti-dopingová agentura) programu v roce 2015 tento milník překonal. Pro představu – Adesanya v UFC působí od roku 2018, průměrně tak podstoupil více než jednu kontrolu za měsíc.

Těm, co 50 čistých testů nestačí, aby uznali šampionovu fair play, Adesanya na tiskové konferenci hodil rukavici. Nabízí v přepočtu přes 71 milionů korun tomu, kdo najde důkaz, že někdy steroidy užíval:

Israel Adesanya ve speciální bundě udělené za 50 čistých antidopingových kontrol Zdroj: profimedia.cz

"Uuuu, je to super. V minulosti se při souboji s Costou (UFC 253, 2020) mluvilo o mém zvláštním prsu. Snažili se něco najít, protože mi chtěli vzít můj úspěch. Chápu, že tohle je něco, co lidé dělají, tak jsem je nechal. Klidně dám 3 000 000 dolarů tomu, kdo přinese konkrétní důkaz, že jsem měl co dočinění se zakázanými látkami. Přísahám, že dám 3 miliony komukoli. Stačí přinést důkaz o tom, že jsem si někdy kupoval zakázané látky nebo se jich jakkoliv dotkl."

Související obsah

​Adesanya byl terčem pochybovačů v roce 2020, kdy pás střední váhy obhájil proti Paulovi Costovi. Hned při nástupu do klece kamery zabraly jeho povadlé levé prso a rychle se vyrojily spekulace o tom, že se jedná o vedlejší efekt užití některých látek posilující výkonnost. 

V noci ze soboty bude Adesanya pás obhajovat popáté. Na stejném galavečeru UFC 276 se odehraje také završení trilogie o pás pérové váhy mezi úřadujícím šampionem Alexandrem Volkanovskim a Maxem Hollowayem. Na kartě Prelims se také v rekordním 38. zápase na půdě UFC představí oblíbenec publika Donald "Kovboj" Cerrone. 

Polotěžké váze nově kraluje Jiří Procházka. Takhle ho vítali na hřišti v rodných Hostěradicích, kam přiletěl vrtulníkem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události