Famózní nůžky. V Poháru osvoboditelů padl výstavní gól, vsítil ho střídající hráč

Odvetný zápas osmifinále fotbalového Poháru osvoboditelů mezi brazilským týmem Palmeiras a paraguayským celkem Cerro Porteno se proměnil v gólové žně. Domácí nasázeli soupeři pět branek a mohli se radovat z vítězství i postupu. Nejvíc se vyznamenal střídající Rony, který se dostal na hřiště po půlhodině hry. Postaral se totiž hned o dvě branky svého týmu. A hlavně ta druhá (z 83. minuty) byla hodně povedená. Sedmadvacetiletý útočník totiž vystřihl parádní nůžky.

Druhý osmifinálový duel nabídl skvělou podívanou zejména pro fanoušky Palmeiras, kteří se mohli radovat hned z pěti branek. Zatímco v prvním utkání jejich oblíbený tým zvítězil vysoko 3:0, v odvetě ještě přidal plyn a nasázel do sítě soupeře o dvě branky více.

Asi nejvíc se vyznamenal 27letý forvard Rony, který se dostal na hrací plochu ve 34. minutě, když vystřídal Rafaela Navarra. Necelých 60 minut mu totiž stačilo k tomu, aby se dvakrát střelecky prosadil. Nejprve udeřil v 73. minutě, kdy zvyšoval na 2:0. Poté byl u gólové situace, v níž jeho celek zakulatil skóre na 5:0.

​A jeho druhá branka byla vskutku výstavní. Forvard obdržel centr z pravé strany takřka na hranici malého vápna a vystřihl před zaplněnými tribunami fantastické nůžky. Balon zapadl ke vzdálenější tyči a Brazilci mohli opět slavit. Kromě gólu i triumf a postup do čtvrtfinále, kde je čeká brazilské Atlético MG.