Motorsport

Bývalý šéf F1 je v problémech. Byl obviněn z miliardových podvodů

Bývalý šéf F1 je v problémech. Byl obviněn z miliardových podvodů
Bernie Ecclestone Zdroj: Profimedia.cz

Jednadevadesátiletý podnikatel Bernie Ecclestone, který kdysi působil také na pozici šéfa F1, je v obrovských problémech. Britská vláda jej totiž obvinila z podvodů na majetku ve výši 11 miliard korun. Britský rodák je v posledních týdnech pod palbou kritiky, zastal se totiž ruského prezidenta Vladimira Putina.

Agentura AFP uvedla, že bude Bernie Ecclestone obviněn z nepravdivého prohlášení a nepřiznání majetku v zahraničí ve výši nad 11 miliard korun (400 milionů liber). Korunní prokuratura CPS přezkoumala důkazní materiál a schválila obvinění. 

"Korunní prokuratura připomíná všem zúčastněným, že trestní řízení proti tomuto obviněnému je nyní aktivní a že má právo na spravedlivý proces. Je to důsledek komplexního a celosvětového vyšetřování, které provádí útvar pro vyšetřování podvodů," citovala agentura AFP vrchního zástupce Andrewa Penhaleho.

Případ má být poprvé projednáván u londýnského soudu ve Westminsteru ve druhé polovině srpna. Zatím ale nebylo dosud potvrzeno, zda se bude muset Ecclestone soudního řízení osobně účastnit. 

Související obsah

​Obchodník byl v poslední době pod palbou kritiky, vyjádřil totiž podporu ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. "Putin dělá jen to, co si myslí, že je pro Rusko dobrá věc," řekl v jednom z rozhovorů. "Putin je stejně jako já obchodník. Čas od času bohužel děláme chyby, a když uděláte chybu, musíte udělat vše pro to, abyste ji napravili," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události