Další sporty

Fanoušek půjčil slavnému cyklistovi na Tour pumpičku, na oplátku dostal dárek

Fanoušek půjčil slavnému cyklistovi na Tour pumpičku, na oplátku dostal dárek
Cyklista Wout van Aert. | Zdroj: Profimedia.cz

Cyklista Wout van Aert si po dojezdu 11. etapy Tour de France vybral dávku smůly. Když se na svém kole vracel k týmovému autobusu, způsobil si defekt a musel situaci okamžitě vyřešit. V nouzi mu podal pomocnou ruku fanoušek, který mu půjčil pumpičku. Nizozemec nenechal hezké gesto bez odezvy, svému zachránci totiž věnoval zelený dres pro průběžně nejlepšího sprintera pelotonu.

V jedenácté etapě Tour de France pomohl van Aert týmovému kolegovi ze stáje Jumbo-Vista k tomu, aby se dostal do čela závodu a mohl obléct žlutý trikot pro vedoucího jezdce. Sám si navíc udržel dres pro nejúspěšnějšího sprintera a po dojezdu do cíle měl možnost si užívat radost z povedeného představení. 

Na cestě k týmovému autobusu mu však úsměv na chvíli zamrzl, způsobil si totiž defekt na svém kole. V nouzové chvíli mu však pomohl jeden z fanoušků, kteří stáli u trati. Půjčil mu totiž pumpičku, díky níž dal Nizozemec svůj stroj znovu do pořádku. 

"Jsi můj hrdina. Něco pro tebe mám. Vezmi si můj zelený trikot, je tvůj," poděkoval fanouškovi podle Cycling News slavný cyklista, který se svému zachránci patřičně odvděčil. A to tím, že mu věnoval zelený trikot pro průběžně nejlepšího sprintera Tour.

Související obsah

​Celou situaci popsal i jeden z přihlížejících. "Můj bratr píchnul, tak jsme zastavili u krajnice, abychom vyměnili duši. A kdo u nás zastavil o pět minut později? Wout van Aert. Jeden z dalších fanoušků mu půjčil pumpičku a on mu za to dal zelený trikot," řekl o kuriózním momentu. 

Belgičan Lampaert měl na jaře s jedním z fanoušků úplně jiný zážitek než teď Wout van Aert:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události