Motorsport

König v Mostě obhájil 16. místo, na první body mu chyběly dvě vteřiny

König v Mostě obhájil 16. místo, na první body mu chyběly dvě vteřiny
Oliver König v nové motorce na mosteckém závodě Zdroj: Se svolením Orelac Racing

Severočeský Most se rozloučil s nejlepší kategorií superbiků nedělním závodem, kde opět triumfoval turecký mistr světa Toprak Razgatlioglu, který za svými zády nechal Bautistu i Reu. Český závodník Oliver König obhájil sobotní 16. místo, body mu tak opět unikly.

V Mostě se opět padalo, nejvíce to bylo vidět v závodech v Supersportech, kde nedojelo hned osm jezdců. Závod se nakonec nedojel vzhledem k červené vlajce, ve čtrnáctém kole spadl Steven Odendaal, jehož motorka zůstala ležet na startu a po červené vlajce se již nejelo. Lorenzo Baldassarri se stal vítězem i druhého víkendového závodu. Vostatek byl šestnáctý.

Pak už se jela nejvyšší kategorie, kde byl i Čech Oliver König. Ten v bodované kvalifikaci spadl, a tak startoval z 21. místa. I díky dalším čtyřem pádům dojel na šestnáctém místě, za sebou nechal například Vickerse či Gerloffa, který ale dojel do cíle s píchnutou pneumatikou. 

Na bodované patnácté místo ztratil český mladík přes dvě sekundy. Pro další výhru si dojel Razgatlioglu, který stáhl náskok prvního a druhého závodníka v bodování sezony. Aktuálně na Bautistu ztrácí 38 bodů. Michal Prášek s divokou kartou nakonec v závodě nestartoval.

Související obsah

MS superbiků v Mostě:

1. Toprak Razgatlioglu (TUR)
2. Álvaro Bautista (ESP) +0.756
3. Jonathan Rea (GBR) +2.833
...
16. Oliver König (CZE) 1:01.271

Podívejte se na reportáž ze sobotního dne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události