Dvě penalty a dvě červené. Lyon divočinu zvládl. Skóroval i Lacazette

V předehrávce prvního kola Ligue 1 uspěli fotbalisté Lyonu, kteří vyhráli nad Ajacciem 2:1. Všechny góly padly v divokém prvním poločase, kdy rozhodčí udělil dvě červené karty a nařídil dva pokutové kopy. Za domácí se trefila i nová posila Alexandre Lacazette.

Fotbalisté Lyonu otevřeli skóre už ve 12. minutě. Po pohledné kombinaci na trase Lepenant - Lacazette - Teté zakončil posledně jmenovaný přesnou střelou k tyči. Po dalších osmi minutách hry dostal Lyon možnost zahrávat pokutový kop poté, co Avinel ve vápně fauloval Mendese. K jeho exekuci se postavil Lacazette a suverénně proměnil. Posila z Arsenalu se trefila hned v prvním soutěžním zápase.

Dobře rozjeté utkání se Lyonu zkomplikovalo ve 26. minutě. Brankář Anthony Lopes při výběhu z branky doslova zboural ve vápně El Idrissyho a rozhodčí neváhal nařídit druhý pokutový kop v utkání. Jako bonus poslal gólmana Lyonu pod sprchy. K nařízené standardní situaci se postavil Mangani, který snížil na rozdíl jednoho gólu.

​Výhoda jednoho hráče v poli ale Ajacciu příliš dlouho nevydržela. V samotném závěru prvního poločasu dostal druhou žlutou kartu Hamoum a hrálo se deset na deset. Ve druhé půli se sice hosté snažili o vyrovnání, ale neúspěšně, a tak Lyon vstupuje do nové sezony vítězně.