Internet baví komický gól z nizozemské ligy. Selhali tři hráči za sebou

Vlastní gól Maikela Kieftenbelda Zdroj: Profimedia

Velmi komický gól byl k vidění v prvním kole nizozemské ligy. Maikel Kieftenbeld z FC Emmen poslal míč do vlastní sítě poté, co na brankové čáře nešikovně trefil vlastní nohu. Celé situaci navíc předcházelo i zaváhání spoluhráčů. PSV tak na úvod soutěže i díky této trefě vyhrálo na domácím hřišti 4:1 a dostalo se do čela tabulky.

Takovou premiéru v novém dresu si Maikel Kieftenbeld nepředstavoval. 32letý záložník nedokázal ve 26. minutě správně zkoordinovat svůj pohyb na brankové čáře, čímž poslal PSV do vedení 2:0. Celá akce začala rozehráním volného přímého kopu, kdy míč propadl na zadní tyč. Tam jej záložník domácích Jari Vlak nešťastně poslal na vlastního brankáře. Ten jej vyrazil k nohám spoluhráče Jeffa Hardevelda, jenž míč nešťastně poslal na vlastní branku. Celou situaci se snažil zachránit Kieftenbeld, při odkopu ale trefil vlastní nohu. A neštěstí tak bylo dokonáno.

Druhému týmu nizozemské ligy loňské sezony se už poté podařilo zápas dovést do vítězného konce, když další dva góly přidal záložník Cody Gakpo. Hostům se podařilo pouze korigovat skóre na konečných 4:1, když v 62. minutě skóroval Ole ter Haar Romeny.

Nešťastník Kieftenbeld přestoupil do týmu nováčka soutěže v létě z anglického Millwallu. Během sezony a půl odehrál v Championshipu 38 zápasů, v nichž se mu nepodařilo ani jednou skórovat a nepřihrál na žádný gól. Podobně neproduktivní byl i ve svém předchozím působišti v Birminghamu. Do nizozemské ligy se vrátil po sedmi letech, naposledy v ní oblékal dres Groningenu.