MMA

MMA truchlí. Zemřel jeden z kmotrů bojových sportů. Učil i Chucka Norrise

MMA truchlí. Zemřel jeden z kmotrů bojových sportů. Učil i Chucka Norrise
MMA si získalo v posledních letech velkou popularitu, teď zemřel jeden z jeho "zakladatelů" (ilustrační foto). Zdroj: Profimedia.cz

MMA a wrestling se vypořádává se smutnou zprávou. Ve věku 89 let totiž zemřel jeden z kmotrů bojových sportů Gene Lebell. Ten byl profesionálním zápasníkem a kaskadérem, který vynikal v judu, ju-jitsu či grapplingu a velkou měrou pomohl k popularizaci MMA. S kondolencí okamžitě přispěchala řada osobností, například bývalý šampion UFC Bas Rutten.

Byl u toho, když si MMA získávalo popularitu. A byl to právě on, kdo ji pomohl zvyšovat. Američan Gene Lebell ve své době patřil k nejlepším zápasníkům, jenž byl všestranným sportovcem. Proslavil se nejen svými výkony, ale i tím, že jako rozhodčí naskočil do exhibiční bitvy mezi legendárním Muhammadem Alim a Antoniem Inokim v japonském Tokiu. 

Jako herec či kaskadér si zahrál dokonce i v několika holywoodských filmech a spolupracoval s Brucem Leem. V umění bojových sportů učil Chucka Norrise, Roddyho Pipera nebo Mannyho Gamburyana. V pozdějším věku si otevřel školu MMA. 

Ve věku 89 let teď zemřel. A to prý v poklidu a ve spánku. "Upřímnou soustrast jeho krásné ženě Midge, jeho dětem a všem dalším členům jeho rodiny a přátelům," uvedl podle listu The Sun bývalý šampion UFC Bas Rutten. "Budeš mi moc chybět, Gene, miluji tě, příteli, dokud se znovu nepotkáme," dodal. S kondolencí přispěchala také bývalá šampionka UFC aktuálně působící v organizaci Bellator Cris Cyborg.

Související obsah

​"Gene Lebell ovlivnil tolik životů prostřednictvím své laskavé, starostlivé a milující duše. Právě díky těmto vzpomínkám se jeho odkaz stane legendárním a navždy si jej budeme pamatovat. Odpočívej v pokoji a modlitby všem, kteří ho milovali," napsala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události