Hokej

Nejoblíbenější fanoušek Edmontonu zemřel. Bylo mu teprve šest let

Nejoblíbenější fanoušek Edmontonu zemřel. Bylo mu teprve šest let
Connor McDavid a Ben Stelter Zdroj: Profimedia

Z Edmontonu přišla velmi smutná zpráva. V pouhých šesti letech podlehl rakovině mozku možná nejoblíbenější a nejslavnější fanoušek Ben Stelter.

Ve věku 6 let zemřel superfanoušek Edmontonu Oilers Ben Stelter, který po dlouhém boji podlehl rakovině mozku. Ten se proslavil svou hláškou, když řekl, aby po každém vítězném zápase hráli La Bombu, tedy píseň, která byla inspirována dlouholetým pomocníkem v kabině Oilers Joeym Mossem. Ten zemřel ve věku 57 let 26. října 2020. Ve videu tehdy Ben přesně řekl: "Hraj La Bambu, zlato!" Mimo to se mu splnil velký sen, když se setkal s kapitánem Olejářů Connorem McDavidem. Nyní už ale další fotky nepřidá.

"Svět minulou noc ztratil toho nejspeciálnějšího chlapce a absolutního hrdinu," napsal na twitter jeho otec Mike Stelter. "Bene, byl jsi ten nejlepší syn, v kterého jsme kdy mohli doufat. Byl jsi mým nejlepším kámošem vůbec. Tvoje sestry měly to štěstí, že jsi byl tak milým bratrem. Bojoval jsi tak dlouho a tvrdě a překonal jsi tolik překážek," napsal dále.

"Skutečně jsi změnil svět. Za tak krátký čas tady jsi udělal tolik dobrého. Maminka a já jsme na tebe tak hrdí. Měl jsi větší srdce než kdokoliv, koho jsme kdy potkali. V naších srdcích zůstala díra velikosti Bena. Život bez tebe už nikdy nebude jako dřív. Jsme naprosto zdrceni. Milujeme tě, náš milý chlapče Benny," pokračoval dojemný vzkaz.

"Truchlíme nad úmrtím našeho drahého přítele, fanouška Oilers číslo jedna, talismanu štěstí a inspirace, Bena Steltera. Přestože byl Ben malý vzrůstem, vliv na náš tým a komunitu byl obrovský," napsal Edmonton na svůj twitter.

Související obsah

​Malému Benovi byl ve čtyřech letech diagnostikován glioblastom, tedy agresivní typ rakoviny mozku. Poté podstoupil operaci na odstranění nádoru a prodělal několik kol chemoterapií a desítky ozařování. Loni v prosinci se nádor vrátil a Ben začal přes zimu s dalšími koly ozařování. Ve středu Ben svůj boj prohrál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události