Další sporty

Hvězdný cyklista na Tour de France dopoval, ze závodu byl diskvalifikován

Hvězdný cyklista na Tour de France dopoval, ze závodu byl diskvalifikován
Úspěšný cyklista Nairo Quintana. Zdroj: Profimedia.cz

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana si uřízl pořádnou ostudu. Na letošní Tour de France sice dvaatřicetiletý závodník obsadil šesté místo, laboratoře však teď odhalily v jeho dopingovém vzorku zakázaný tramadol. Pozitivně vyšly oba testy. Vítěz Vuelty a Giro d'Italia tak byl diskvalifikován.

Jezdec týmu Arkea-Samsic má velký problém. Svou stáj sice potěšil na Tour de France šestým místem, o to teď ale přijde. A to kvůli dopingu, který u něj byl zjištěn.

O dvou pozitivních vzorcích zkušeného a úspěšného Quintany informovala Mezinárodní cyklistická unie (UCI). "V souladu s lékařskými pravidly UCI je jezdec diskvalifikován z Tour de France 2022. Proti tomuto rozhodnutí se lze do 10 dnů odvolat u Sportovního arbitrážního soudu (CAS)," uvedla UCI v prohlášení podle Reuters

Související obsah

​"Jelikož se jedná o první přestupek, Nairo Quintana není prohlášen za nezpůsobilého, a proto se může účastnit soutěží," zaznělo také. Užívání tramadolu je podle lékařských pravidel UCI trestným činem kvůli vedlejším účinkům, mezi něž patří závratě, ospalost či ztráta pozornosti. Nepředstavuje ale porušení antidopingových pravidel. 

Tak vážná nehoda se nedávno stala v dráhové cyklistice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události