Hokej

Rusáky už tu nechceme. Není to etické. Hokejová Bílina zaujala jasný postoj

Rusáky už tu nechceme. Není to etické. Hokejová Bílina zaujala jasný postoj
Hokejový klub z Bíliny nebude angažovat Rusy (ilustrační foto). | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Bíliny v uplynulé sezoně sestoupili do kraje, po zisku licence od Kadaně ale budou znovu hrát druhou ligu a měřit síly s Chomutovem, Mostem či Ústím nad Labem. Týmu už ale nepomůže žádný hráč ruské národnosti. Majitel klubu a hlavní trenér v jednom Miroslav Kanis totiž uvedl, že by angažování Rusů nebylo etické. Naopak by chtěl dát příležitost hokejistům z Ukrajiny.

Nejdřív to vypadalo, že se budou chystat jen na účast v kraji. Zástupci hokejové Bíliny ale nakonec vyjednali zisk licence s Kadaní a budou opět na mapě druhé ligy. 

Proto potřebují sestavit konkurenceschopný kádr. V lize je totiž čekají těžcí soupeři a rivalové ze severu Čech – silný Chomutov, Ústí nad Labem nebo Most. Majitel a hlavní trenér Miroslav Kanis však oznámil, že budování sestavy proběhne bez ruských hráčů, kteří za Bílinu ještě nedávno nastupovali v hojném počtu.

"Nepovažujeme za etické, aby u nás dostávali práci ruští hráči," uvedl Kanis podle hokej.cz v rozhovoru pro Ústecký deník. V loňské sezoně bylo součástí kabiny hned osm Rusů, třeba Jurij Žolobov nebo Arťom Michajlov. 

S tím je však teď konec. "Rozhodně v tom pokračovat nebudeme! Rusáky určitě nechceme," uvedl vlastník a kouč, který v minulosti využíval kontakty s hráčskými agenty, díky nimž řadu hráčů ruské národnosti získal. 

Související obsah

​Místo nich by v mužstvu rád viděl Ukrajince. S těmi to je ale momentálně složité. "Rádi bychom dali šanci některým ukrajinským hokejistům, ale oni ze země nesmí. Je to složité," přiznal Kanis. Jaký tým postaví, se teprve uvidí. Velkou měrou nejspíš pomůže nový sportovní manažer Petr Klíma. Rusové ale za Bílinu už rozhodne nenastoupí. 

Ruská invaze na Ukrajinu trvá už od konce února:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události