Slavia nasázela Pardubicím sedm branek. Tecl se vyznamenal hattrickem

Fotbalisté Slavie slaví gól | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Slavie si na domácím stadionu otevřeli střelnici. Pardubicím, které hrály od 43. minuty v deseti, nasázeli šest branek. Hattrickem se blýskl útočník Stanislav Tecl, který vstřelil své první góly v letošní sezoně. Sešívaní se tak díky jasné výhře posunuli do čela tabulky. V neděli se z vítězství radovalo také Slovácko, které otočilo zápas proti Olomouci. Týmy Jablonce a Liberce pouze remizovaly.

Fotbalisté Slavie se v případě výhry o tři a více gólů mohli dostat do čela tabulky, a tak měli o motivaci postaráno. K tomuto cíli ji mohl přiblížit už v deváté minutě Ševčík, ale jeho pumelice jen těsně skončila nad brankou. Po půl hodině hry už ale svěřenci trenéra Trpišovského udeřili. Traoré vybojoval na levé straně míč, předal jej Juráskovi, který odcentroval do vápna na zadní tyč, kde číhal Douděra a zakončil přesně do protipohybu Budínského.

O deset minut později přidali Pražané druhou branku. Lukáš Masopust našel uvnitř vápna Stanislava Tecla, jenž propálil brankáře Pardubic. Cesta za body se Východočechům ještě více zkomplikovala těsně před přestávkou, kdy Hranáč viděl od rozhodčího druhou žlutou kartu, a tak zamířil předčasně do sprch.

Po přestávce slávisté přesilovku bezezbytku využili a v hlavní roli byl Stanislav Tecl. Zkušený útočník nejdříve ve 48. minutě přidal svůj druhý gól v zápase, kdy zakončil povedený brejk svého týmu a po Masopustově přihrávce zvýšil už na 3:0. Uplynulo pouhých devět minut a Tecl mohl slavit hattrick, když zakončil na malém vápně po centru Ousoua.

​V 77. minutě přidali domácí už pátý gól. David Douděra odcentroval ze strany, kde akci zakončil střídající Ondřej Lingr. A to nebylo od sešívaných pořád vše. Šestý hřebíček do rakve zatloukl Pardubicím Moses Usor, jenž využil přihrávky Matěje Juráska.

Slovácko před odvetou v Evropské konferenční lize proti AIK Stockholm šetřilo některé opory. Na lavičce tak zůstal i 39letý matador Milan Petržela. Tato absence spolu s dalšími byla na hřišti přece jenom znát, a tak měla Sigma zejména v prvním poločase více ze hry. Svoji převahu pak také přetavila v úvodní gól, který padl z pokutového kopu.

Nicméně do druhé půle přišel jak zmíněný Petržela, tak i například posila z Plzně Ondřej Mihálik, který dokázal v 68. minutě srovnat na 1:1. Následně se prosadil také zkušený útočník Libor Kozák, který strávil minulou sezonu v Maďarsku.

​Slovácko tak porazilo Sigmu Olomouc 2:1 a v české lize drží neporazitelnost. Další dva ligové duely pak skončily remízou. Slovan Liberec se sice dostal do vedení zásluhu Micka van Burena, nicméně nakonec o výhru s Českými Budějovicemi v závěru přišel. To Jablonec pak v divokém utkání se Zlínem remizoval 2:2.

Nedělní výsledky 4. kole Fortuna ligy:

Sigma Olomouc –⁠ Slovácko 1:2
Branky: 40. Zorvan (pen.) – 68. Mihálik (Siňavskij), 73. L. Kozák (Tomič)

Slovan Liberec –⁠ České Budějovice 1:1
Branky: 22. Van Buren – 89. L. Havel

Zlín –⁠ Jablonec 2:2
Branky: 33. Jawo (Čanturišvili), 70. J. Kolář (Bartošák) – 21. Polidar, 62. Sejk (Chramosta)

Slavia Praha –⁠ Pardubice 7:0

Branky: 31. Douděra (D. Jurásek), 41. Tecl (Masopust), 48. Tecl (Masopust), 57. Tecl (Ousou), 77. Lingr, 79. Usor (M. Jurásek), 89. Usor