Šlágr kola skončil v Itálii remízou. Obhájce titulu v Bergamu ztratil body

Fotbalisté AC Milán remizovali na hřišti Atalanty Bergamo 1:1. Domácí sice poslal v prvním poločase do vedení Malinovskyj, ale ve druhém poločase přetavil obhájce titulu svoji převahu ve vyrovnání, když se nádhernou ranou prezentoval Binnásir.

Utkání mezi Atalantou Bergamo a AC Milán slibovalo velmi atraktivní podívanou, jelikož se jednalo o souboj týmů, které aspirují na první čtyři místa v Serii A. Navíc se jim podařilo v prvním utkání shodně zvítězit. První vážnější šanci si v zápase vytvořil AC Milán už v první minutě, kdy Leao utekl po levé straně a dostal se blízko branky do zakončení. Byl ale příliš z úhlu, a tak trefil jen boční síť soupeřovy branky.

Skóre nakonec otevřeli po půlhodině hry domácí. Joakim Maehle přihrál na hranici vápna Ruslanu Malinovskému, který tvrdou ranou doprostřed branky prostřelil Maignana. Těsné vedení udržela Atalanta až do přestávky.

​Ve druhém poločase se AC Milán hnal za vyrovnáním. Nejdříve se v 50. minutě dostal do zakončení hlavou po standardní situaci Kalulu, ale těsně minul, poté Tonali postupoval ze strany na brankáře domácích, ale ten ho na zemi vychytal. Nakonec se ale obhájce titulu kýženého gólu dočkal. Saelemaekers rozehrál roh nakrátko, míč si na hranici vápna převzal Binnásir a naprosto přesně jej zakroutil ke vzdálenější tyči.

Více šancí si už ani jeden z týmů nevytvořil, a tak utkání skončilo remízou 1:1.

Nedělní výsledky 2. kola Serie A:

Empoli –⁠ Fiorentina 0:0

ČK: Luperto (EMP)

Neapol –⁠ Monza 4:0

Branky: 35. Kvaratšelija (Zieliński), 45+2. Osimhen (Anguissa), 62. Kvaratšelija (Lobotka), 90+3. Kim Min-jae (Zieliński)

Atalanta Bergamo –⁠ AC Milán 1:1

Branky: 29. Malinovskyj (Maehle) – 68. Binnásir (Saelemaekers)