Další sporty

První Čech ovládl mistrovství ve hře Pokémon. Nejlepší si rozebrali 24 milionů

Japonská animovaná nadpřirozená stvoření pokémoni, mezi která patří i populární žlutá elektrická myš Pikachu, jsou ve světě stále velmi oblíbená. Důkazem budiž mistroství světa v karetní hře z prostředí tohoto světa, které se uskutečnilo v Londýně. Na šampionátu se objevila i výrazná česká stopa, vítězem elitní kategorie Masters se totiž stal Ondřej Škubal.

Český soutěžící se do hlavní části probojoval spolu s dalšími 209 hráči. Nakonec to ale byl on, kdo slavil, když ve finále zdolal Daichiho Shimadu. Zároveň se stal prvním Čechem, který kategorii Masters ovládl. "Atmosféra byla po mém vítězství úžasná. Lidé, které znám a dokonce i ti, které neznám, mi fandili. Myslím, že za několik hodin půjdu konečně spát, potřebuju malou přestávku," povídal Škubal.

Celého turnaje se zúčastnilo na pět tisíc pokémonových nadšenců z 57 zemí, kteří zápolili v londýnské ExCel areně. Podle soutěžících je hra takticky komplexní téměř jako šachy a tomu také odpovídá odměna. Ti nejlepší si totiž dohromady rozdělili prize money přes 24 milionů korun.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události