Hokej

Hvězdné spojení znovu ožije. Krejčí bude hrát s Pastou, hlásí trenér Bruins

Hvězdné spojení znovu ožije. Krejčí bude hrát s Pastou, hlásí trenér Bruins
David Pastrňák a David Krejčí v dresu Bostonu. | Zdroj: Profimedia.cz

Po odmlce, která trvala jen jednu sezonu, se zase sejdou v jednom týmu. České hokejové hvězdy David Pastrňák a David Krejčí by měly v Bostonu znovu válet a nový hlavní trenér Jim Montgomery přiznal, že je hodlá zařadit do stejného útoku. Vyjádřil se i k dalšímu Čechovi Pavlu Zachovi a ke zdravotnímu stavu a návratu Brada Marchanda.

Na ledě jim to odjakživa klapalo a nový kouč Bruins chce hvězdnou spolupráci opět oživit. Poté, co David Krejčí po roční pauze znovu podepsal kontrakt v NHL, by tak měl v lajně zase nastupovat po boku Davida Pastrňáka. 

Že chce českou dvojku společně na hrací ploše, prozradil Jim Montgomery v rozhovoru pro Gresh and Keefe  "Když máme úspěch, nepřepínám lajny, ale během 82 zápasů to je nevyhnutelné a hráči se budou točit," uvedl kouč Bostonu, že jeho svěřenci budou v sestavě určitě rotovat. Jak sezonu začne, už má ale jasno. "Pasta bude hrát s Krejčím. Pravděpodobně vedle něj načne sezonu," doplnil. 

Vyjádřil se i k Pavlu Zachovi, který je novou akvizicí klubu. "Přivedli jsme velmi dobrého hráče a představujeme mu cestu Bruins. Myslím, že moci odstartovat kemp s Patricem Bergeronem a moci se učit, jak soutěžit a jak dobře hrát, je příležitost. Je to talentovaný hokejista, který to dotáhl až do NHL. Teď má možnost hrát s jedním z nejlepších hokejistů v lize," řekl lodivod bostonské střídačky. 

Aby Zacha mohl růst, nejspíš skončí v jedné formaci právě s Bergeronem a také Jakem DeBruskem. I když je Čech spíše centrem, může hrát i na levém křídle. A k Bergeronovi by mohl zapadnout. Až se vrátí momentálně zraněný Marchand, mělo by na Zachu zbýt místo ve třetí lajně.

Související obsah

​Krejčímu a Pastrňákovi nejspíš nakonec připadne Taylor Hall. "Hall měl skvělý rok, když měl v lajně jako centra Krejčího. Ten je velmi dynamický ve středním pásmu, což Hallovi umožňuje se rozjet a dostat puk do místa, odkud může rychle skórovat. Ale uvidíme, jak zafunguje chemie. Budeme to měnit, dokud tam ta správná chemie nebude," pověděl, jak s hráči hodlá pracovat. 

David Pastrňák se v létě věnuje kromě tréninku dalším aktivitám. Zahrál si třeba golf:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události