Fotbal

Už žádné žebrání o dres! Fanoušci si suvenýry budou moci koupit v dražbě

Už žádné žebrání o dres! Fanoušci si suvenýry budou moci koupit v dražbě
Fanoušci Benficy Lisabon | Zdroj: Profimedia

Fotbalové týmy AC Milán, Atlético Madrid, Sevilla a Benfica Lisabon si pro své fanoušky připravily novinku. Zahájily spolupráci s aplikací Athletic Club Momento, díky čemuž si lidé budou moci během zápasu vydražit suvenýry z utkání, než rozhodčí pískne naposledy do píšťalky. Zároveň také ukončují rozdávání dresů zdarma, o které si diváci žádali na kartonových cedulích.

Athletic Club Momento je mobilní aplikace, díky které mohou příznivci přihazovat za suvenýry v dražbě v reálném čase během zápasu. Aukce vždy končí závěrečným hvizdem. To znamená, že příznivci, kteří nabídnou nejvíce, se budou moci vybavit dresy a vychytávkami, jež měli hráči na sobě během zápasu.

Několik uznávaných evropských značek oznámilo spolupráci s Athletic Club Momento. Patří mezi ně Atlético MadridSevilla, AC Milán a Benfica. Fotbalisté od nynějška nemohou fanouškům na tribunách dávat fotbalové dresy, protože se budou dražit.

Související obsah

​K novému projektu se vyjádřil i prezident Sevilly José Castro. "Tato dohoda je pro Sevillu důležitá, protože nám umožňuje navázat spojení s čistě fotbalovou společností. Fanoušek má díky ní záruku, že obdrží autentické produkty, což je pro nákup sběratelských kousků nepochybně klíčové. Jsme rádi, že jako klub můžeme poskytnout tyto záruky na základě dohody s Athletic Club Momento."

Část peněz vybraných formou aukcí bude věnována charitativním nadacím a kampaním pro děti. Athletic Club Momento spolupracuje také se známými osobnostmi ze světa fotbalu, jako jsou Lionel Messi, Thierry Henry, Césc Fabregas, Gerard Piqué nebo Dani Alves.

K podobnému kroku v nedávné době přistoupil i Ajax Amsterdam, který fanouškům zakázal žádat při zápase hráče o dres. S aplikací Athletic Club Momento ale nespolupracuje. 

Benfica postoupila do základní skupiny Ligy mistrů přes Dynamo Kyjev:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události