Hokejistky na MS zvládly i druhý duel, mají skalp domácího celku

Radost českých hokejistek ze vstřelené branky | Zdroj: Twitter narodnitymzen

V dánském Frederikshavnu probíhá světový šampionát žen. České hokejistky si v pátek poradily s Maďarskem 7:1 a ve druhém utkání si svěřenkyně Carly MacLeodové poradily také s domácí reprezentací. Češky se tak před pondělním utkání s Němkami výrazně přiblížily účasti ve čtvrtfinále.

Již po dvaceti sekundách mohla domácí tým poslat do vedení Perssonová, ale Peslarová svůj tým podržela. Přesto šly do vedení Dánky, Michelle Weisová nahodila puk do útočné třetiny, který se dostal nešťastnou náhodou do české svatyně.

Ještě v první třetině ale srovnala po krásné individuální akci jedna z nejzkušenějších hráček Kateřina Mrázová. Češky poté tlačily a byly na ledě vidět jen ony, ale Jensenová všechny šance kryla. Nestačila až na akci ve dvojnásobném oslabení, gólově se prosadila Natálie Mlýnková.

Na startu třetí části přidala třetí branku Daniela Pejšová, která si pohrála s obranou a z mezikruží dala na české hokejky pořádný klid. V poslední pětiminutovce třetí části se prosadily ještě Michaela Pejzlová a Daniela Pejšová. Po dvou zápasech tak mají svěřenkyně kanadské trenérky MacLeodové šest bodů a skóre 12:2.