České hokejistky to zvládly! Poprvé v historii jsou v semifinále MS

Radost českých hokejistek | Zdroj: Profimedia

České hokejistky si poprvé v historii zahrají semifinále mistrovství světa. Ve čtvrtfinále sehrály hodně vyrovnaný a náročný duel s Finkami, které nakonec přetlačily v prodloužení 2:1, když o postupu rozhodla Aneta Tejralová.

Jako první se ve čtvrtfinálovém duelu dostaly do šance Češky. Neubauerová dostala kotouč do jízdy, pěkně vypálila, ale finská gólmanka Keisalaová kotouč vyrazila ramenem. Po změně stran byly blíže gólu naopak Finky. Ty jely do přečíslení čtyři na dvě a nakonec z levého kruhu vypálila Viitasuoová. Peslarová ale měla připravený beton.

Otevřít skóre mohla po pěkné české akci Horálková, které na zadní tyč přihrála přesně Hymlárová. Prvně jmenovaná se ale z dobré pozice neprosadila. Na druhé straně musela opět předvést pěkný zákrok Peslarová, kterou vystrašil tečovaný pokus finských hokejistek.

Přesně v čase 37:00 se ale výběr Carly MacLeodové konečně prosadil. Daniela Pejšová sebrala kotouč na pravém kruhu a poslala ho přesně nad beton Keisalaové. Finky mohly vyrovnat v poslední minutě druhé třetiny, ale dorážka Savolainenové mířila pouze do horní tyče.

Hned na začátku poslední dvacetiminutovky vznikl obrovský závar před českým brankovištěm, ale Seveřanky se prosadit nedokázaly. Finky nadále bušily do české obrany, až se dočkaly vyrovnání. K odraženému puku se dostala Noora Tulusová a přesnou ranou k levé tyči propálila Peslarovou.

​Skandinávský celek pokračoval ve zlepšeném výkonu a Češky držela výborná Peslarová, která zastavila i samostatný únik Tapaniové. Další šanci následně spálila Holopainenová a šlo se tak do prodloužení.

To po 41 sekundách rozhodla po finské chybě Aneta Tejralová a poslala tak český výběr poprvé v historii do semifinále mistrovství světa.

Finsko – Česko 1:2 pr. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 49. Tulusová – 37. Pejšová (Mills), 56. Tejralová.

Sestava Česka: Peslarová – Pejšová, Lásková, Tejralová, Horálková, Trnková, Radová – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková – Křízová, Hymlárová, Pejzlová – Mills, Přibylová, Neubauerová – Erbanová, Sarnovská, Pátková.