Motorsport

Lacko dojel v Mostě na stupních vítězů. V závěru bojoval i o vítězství

Lacko dojel v Mostě na stupních vítězů. V závěru bojoval i o vítězství
Adam Lacko | Zdroj: Profimedia

Český závodník Adam Lacko dojel v prvním závodě v Mostě na čtvrtém místě, oproti kvalifikaci si polepšil o dvě pozice. Závod ovlivnila havárie, která se stala hned na začátku. Kvůli ní se půl hodiny nejelo. Z vítězství se nakonec radoval suverénní Norbert Kiss. Druhý závod vyšel Lackovi podstatně lépe, dojel na druhém místě. Zvítězil Jamie Anderson.

Adamu Lackovi tréninky a kvalifikace v Mostě příliš nevyšly, a tak do závodu odstartoval až ze šestého mísa. Těsně po startu ale došlo k přerušení závodu, protože Steffen Faas se zezadu navěsil do tahače Stephanie Halmové. Po asi 30minutové pauze byl závod restartován, přičemž Halmová musela vyjet z chvostu startovního pole. 

I díky tomu se Lackovi podařilo dostat na páté místo. První pozici si bez problémů držel fenomén letošní sezony Norbert Kiss. Ve třetím kole skončil mimo trať Antonio Albacete, který jel na čtvrtém místě. To opět pomohlo Lackovi, jenž se posunul na jeho pozici. Na českého závodníka se ale zezadu nepříjemně tlačil Jamie Anderson. 

Související obsah

​Na stupně vítězů však Lacko pomýšlet nemohl. Norbert Kiss, Jochen Hahn a Sascha Lenz byli před českým závodníkem s velkým předstihem. Lacko nakonec dokončil závod na čtvrtém místě. Z vítězství se radoval suverénní Kiss.

Druhý sobotní závod odstartovalo prvních osm závodníků tradičně v obráceném pořadí, než v jakém projeli cílem v prvním závodě. Norbert Kiss se velmi rychle probojoval na čtvrté místo, kde se zařadil za Adama Lacka, který si taktéž o dvě příčky polepšil. V čele závodu jezdil Němec Lukas Hahn. 

Pořadí vpředu startovního pole se dlouho neměnilo. V posledním kole ale Jamie Anderson tvrdě zaútočil na první místo, o které se s Hahnem přetahoval. Vytvořeného zmatku mezitím ze třetí pozice využil Lacko, který se mezi oba soupeře nacpal. A vypadalo to, že možná dosáhne i na první místo. Z něho se ale nakonec radoval Anderson. Lacko tak obsadil druhou příčku.

Konečné výsledky 1. závodu tahačů v Mostě:

1. Norbert Kiss

2. Jochen Hahn

3. Sascha Lenz

4. Adam Lacko

5. Jamie Anderson

Konečné výsledky 2. závodu tahačů v Mostě:

1. Jamie Anderson 

2. Adam Lacko

3. Lukas Hahn

4. Norbert Kiss

5. Sascha Lenz

V Nürburgringu unikly Lackovi těsně stupně vítězů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události