Hokej

V 16 letech pomohla k bronzu. Byla jsem tam děťátko, říká Šapovalivová

Je jí teprve 16 let, přesto už válí mezi dospělými a v neděli byla u historického úspěchu českého ženského hokeje. Útočnice Adéla Šapovalivová byla členkou národního týmu, který o víkendu v Dánsku vybojoval bronzové medaile. Talentovaná hráčka navíc válela v první formaci a v sedmi zápasech měla bilanci 3+1.

Jaký je pocit získat bronzové medaile?

Jsme moc rády, že se nám bronz povedl, je to neskutečné. Pořád tomu nemohu uvěřit a myslím, že úspěch budu ještě dlouho vstřebávat. Určitě na to nikdy nezapomenu. Euforie byla neskutečná už po čtvrtfinále, které jsme zvládly poprvé v historii, ještě k tomu v prodloužení. Bitva o bronz euforii jenom podtrhla a zveličila naši radost. Turnaj jsme skvěle zakončily, lépe jsme si to snad ani nemohly přát.

Můžete popsat medaili, kterou jste získaly?

Je opravdu krásná a nikdy se neokouká. Zepředu je znak IIHF a zezadu je místo a rok konání turnaje. Je dost těžká, na krku nám v den triumfu visela celý den. Byla cítit, ale aspoň nám to připomínalo, co jsme dokázaly.

Užila jste si, že jste mohla startovat v 16 letech na takovém turnaji?

Jedná se o obrovskou zkušenost, je to něco neskutečného. Tím spíš, že jsem mohla hrát v lajně s Kateřinou Mrázovou a Natálií Mlýnkovou, což byl velký zážitek. S holkami se mi hrálo výborně a dávaly mi spoustu užitečných rad, které mě posunuly zase mnohem dál. Kdyby mi tohle někdo řekl před rokem, zasmála bych se a nevěřila tomu. Jsem však strašně ráda, že se to stalo. Také bych ráda poděkovala realizačnímu týmu, že mi dali šanci.

Jak jste se cítila v kabině jako benjamínek týmu?

Bylo to super, holky mě přijaly s otevřenou náručí. Chovaly se ke mně hezky a tím, že jsem byla nejmladší, mi se vším pomáhaly a radily. Nejvíc mi asi ze zezačátku pomohly s angličtinou, protože máme kanadskou trenérku. Byla jsem takové jejich děťátko. Moc jim za to děkuji.

Související obsah

Po celou dobu turnaje jste měly skvělou náladu. Bylo to přístupem trenérky MacLeodové?

Panovala úžasná atmosféra na ledě, v kabině i na hotelu. Říkaly jsme si s holkami, že si to půjdeme užít. Od realizačního týmu jsme cítily obrovskou podporu. Snažili se, abychom byly v klidu a nemusely se s ničím stresovat. Vytvořili nám krásné prostředí a také díky tomu jsme měli takovou pohodovou náladu po celou dobu turnaje.

Nyní následuje návrat do běžného života. Co vás teď čeká?

Turnaj skončil, ale určitě by mi nevadilo tam s holkami ještě zůstat a zažít další super věci. Myslím, že ve vzduchu stále bude euforie. Můj normální život je ale hokej, už během mistrovství mi začala také škola, takže mě čeká ranní vstávání. Zase to startuje...ráno škola, odpoledne tréninky a o víkendech zápasy jako každý rok. Na novou sezonu se ale těším.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události