Další sporty

Blíží se další Spartan Race. Účastníci mohou absolvovat výjimečnou Trifectu

Blíží se další Spartan Race. Účastníci mohou absolvovat výjimečnou Trifectu
Spartan Race (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Už příští týden od 16. do 18. září proběhne v Deštném v Orlických horách druhý překážkový závod Spartan Race. Tento závod bude speciální tím, že účastníci mohou dokončit Trifectu, tedy tři závody během jednoho víkendu (Sprint 5 km, Super 10 km a Beast 21 km).

Po celém spartanském světě je pouze devět Trifecta víkendů, které mají speciální status "shield". A závod v Deštném je právě jedním z nich. Vše odstartuje v pátek 16. září Night Trailem na deset kilometrů, který je vyloženě běžeckým závodem bez překážek. O den později přijde na řadu Beast, který měří 21 kilometrů a nabídne 30 překážek. Nejrychlejší závodníci jsou schopní tuto trasu zvládnout za čtyři hodiny.

V neděli pak odstartují další dva závody. Nejprve Super závod na 10 kilometrů, při kterém účastníci musí překonat 25 překážek, a Trifectu mohou odvážlivci dokončit ještě tentýž den Sprintem na 5 kilometrů s 20 překážkami. Chybět ale nebudou ani závody pro nejmenší. Trasy budou měřit od 800 metrů do 4,5 kilometru a jsou určené pro děti od 4 do 14 let.

Související obsah

​Registrace na závod probíhá do pondělí 12. září na oficiálních stránkách závodu a kapacita je momentálně naplněna z 80 procent. Parkování bude na místě zdarma, ale kapacita blízkého parkoviště je omezena. Připravena bude i speciální Festival Area, kde si budou moct závodníci i diváci užít bohatý doprovodný program, vyzkoušet si některé z překážek nebo se zúčastnit několika minisoutěží. Vítězové jednotlivých soutěží dostanou volné vstupenky na následující závody, případně obdrží jiné atraktivní ceny od sponzorů akce. Celkově by se závodu mělo zúčastnit 5 200 dospělých a 1 000 dětí.

Poslední Spartan Race proběhl v Litovli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události