Motorsport

Bautista spadl a Razgatlioglu zamotal boj o titul. König osmnáctý

Bautista spadl a Razgatlioglu zamotal boj o titul. König osmnáctý
Toprak Razgatlioglu Zdroj: Profimedia.cz

Velká cena Francie pořádně zdramatizovala boj o titul na MS superbiků. Vedoucí muž seriálu Álvaro Bautista druhý víkendový závod nedokončil, naopak úřadující mistr světa Toprak Razgatlioglu si dojel pro další výhru a na čele bodování je Španěl už jen o 30 bodů.

V sobotu Razgatlioglu spadl a nakonec dojel až na jedenáctém místě, vyhrál velezkušený Bautista. Dnes se role otočily a na zemi skončil vedoucí muž závodu, který se již nevrátil, a tak nebodoval. Naopak turecký závodník byl první s náskokem dvou vteřin na Itala Rinaldiho. 

Třetí dojel Bassani, čtvrtý byl Lowes a další muž bojující o titul Jonathan Rea byl pátý. Álvaro Bautista vede šampionát celkem o třicet bodů. Do konce letošního ročníku zbývá ještě pět závodních víkendů, hned ten další se pojede v Katalánsku. 

Související obsah

Závod nedokončilo celkem pět jezdců, a to včetně rivalů Olivera Königa. Jediný český jezdec v nejvyšší kategorii superbiků skončil na předposledním osmnáctém místě, a tak nadále čeká na první body. Na stejném místě byl Vostatek v Supersportech.

Oliver König v pořadu Třetí poločas promluvil o svém zranění, úspěších Filipa Salače i o vzájemném kamarádství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události