Skvělý Tecl sestřelil Dynamo a Slavia je opět první, Baník po měsíci vyhrál

Slávisté Lukáš Masopust (zezadu) a Stanislav Tecl. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Baníku se po rozpačitých výkonech ze začátku ligy zkoncentrovali a v 8. kole Fortuna ligy zvítězili nad posledními Pardubicemi 3:0. Stejným výsledkem skončil duel mezi Jabloncem a Hradcem Králové. Slavia si doma pohrála s Dynamem jako kočka s myší a vyhrála 6:1. Dvěma brankami zazářil Stanislav Tecl, blýskl se také Jurásek, jenž na tři góly přihrál. Mladá Boleslav remizovala se Slováckem, které překvapila vyrovnávací trefou v nastavení. Radovali se i hráči Liberce. Ti si v Ďolíčku vyšlápli na Bohemians.

Slávisté si udělali z Edenu střelnici a zasadili Dynamu hned šest gólových ran. Jako první se prosadil v 18. minutě Stanislav Tecl, který se pověsil do vzduchu a vynikající hlavičkou otevřel skóre. O tři minuty později si vyzkoušel i roli nahrávače, po jeho pobídce totiž rozvlnil síť hostující svatyně Ivan Schranz.

V nastavení prvního poločasu opět zaúřadoval Tecl a svou druhou trefou v zápase navýšil vedení na 3:0. V 54. minutě už to bylo 4:0. Do střelecké listiny se tentokrát zapsal po parádní střele do levého horního rohu Lukáš Masopust. Jihočeši o čtyři minuty později snížili. Skóre kosmeticky upravil Roman Potočný.

Sešívaní poté přidali další dvě trefy. Nejprve si na Juráskův centr naběhl Ondřej Lingr a z malého vápna udeřil, poté dopravil balon za brankovou čáru ještě Ewerton. Slavia tak triumfovala 6:1 a znovu se vyhoupla do čela Fortuna ligy, kde vystřídala Plzeň. Ta ztrácí pouze ve skóre, má ale jeden odložený zápas k dobru.

​Baníku se v lize v prvních kolech vůbec nedařilo a dokázal vyhrát jen jednou, když porazil Zlín. V 8. kole ale Ostravané přivítali na domácím hřišti Pardubice a proti poslednímu celku soutěže si spravili chuť. Po půlhodině hry byl domácí Frydrych v pokutovém území zasažen kopačkou soupeře a sudí pro Ostravu odpískali penaltu.

Její exekuce se chopil Daniel Tetour, poslal balón k tyči a zajistil svému celku vedení. Hubený náskok svěřenci trenéra Vrby udrželi až do 75. minuty, kdy skórovali podruhé. Tijani si naběhl do vápna a prudkou střelou překonal Markoviče. Triumf si Ostravané ještě pojistili o sedm minut později. Jaroň nahrál z pravé strany nabíhajícímu Kuzmanovičovi a ten střelou zblízka nezaváhal.

Jablonec také neodstartoval Fortuna ligu příliš dobře, tentokrát si ale na protivníkovi smlsnul. A to přesto, že na jeho půdu přijel v tabulce lépe postavený Hradec. Soupeře z východu Čech Severočeši přejeli třemi góly ze druhého poločasu. Postupně se trefili dvakrát Martinec a jednou Chramosta, Hradec si naopak ani neškrtnul a padl 0:3.

Mladá Boleslav si zahrála v 8. kole proti účastníkovi Evropské konferenční ligy ze Slovácka a stejně jako Partizan Bělehrad v EKL dokázala proti mužstvu z Uherského Hradiště urvat remízu. Vyrovnávací branku Středočeši vsítili až v nastavení druhé půle.

​Bohemka hostila Liberec a před domácími fanoušky se příliš nepředvedla. Už ve 2. minutě otevřel skóre liberecký Valenta, triumf pojistil krátce po startu druhé pětačtyřicetiminutovky Červ. Klokani navíc od 70. minuty hráli v deseti, rozhodčí totiž poslali do sprchu po červené kartě Petráka. Stav sil se vyrovnal o dvě minuty později, kdy se pakoval z hrací plochy i Valenta. Slovan i tak vyhrál, přeskočil Spartu a je v lize třetí.

Výsledky nedělních zápasů 8. kola Fortuna ligy:

FC Baník Ostrava – FK Pardubice 3:0 (1:0)
Branky: 31. Tetour (pen.), 75. Mu. Tijani, 82. Kuzmanovič

FK Jablonec – FC Hradec Králové 3:0 (0:0)
Branky: 50. Sejk, 67. Martinec, 80. Chramosta

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)
Branky: 90+3. Krobot – 45+1. Doski

Bohemians Praha 1905 – FC Slovan Liberec 0:2 (01)
Branky: 2. Valenta, 47. Červ

SK Slavia Praha – SK Dynamo České Budějovice 6:1 (3:0)
Branky: 18. Tecl, 21. Schranz, 45+1. Tecl, 52. Masopust, 66. Lingr, 71. Ewerton – 56. Potočný