Fotbal

Juventus přišel o výhru kvůli ofsajdu. Rozhodčí ale zapomněli na jednoho hráče

Juventus přišel o výhru kvůli ofsajdu. Rozhodčí ale zapomněli na jednoho hráče
Rozhodčí Marcerano neuznal rozhodující gól kvůli ofsajdu | Zdroj: Profimedia

O zápasu Juventusu a Salernitany toho bylo napsáno už dost. Stará dáma prohrávala po poločase 0:2, ale dokázala srovnat krok. V nastavení dokonce domácí skóre otočili, ale rozhodčí ho kvůli ofsajdu neuznali. Jenže videorozhodčí zřejmě zapomněli na jednoho z bránících hráčů.

Situace se stala ve čtvrté minutě nastavení za stavu 2:2. Cuadrado centroval z rohového kopu, na balon si nejvýše naskočil Arkadiusz Milik a hlavou poslal míč do sítě. V tu chvíli vybuchla na Allianz Stadium neuvěřitelná vlna euforie, Milik si svlékl dres a běžel se radovat s diváky.

Právě polský fotbalista ale dostal za sundání dresu žlutou kartu, což byla jeho druhá v zápase, a tak musel opustit hřiště. Nikoho z turínského celku to příliš netrápilo a hráči i realizační tým si s ním ještě plácli. Nicméně o pár sekund později bylo všechno jinak.

Vstřelenou branku ještě prošetřoval VAR, nakonec doporučil hlavnímu rozhodčímu Marceranovi, ať si celou situaci prohlédne ještě u videa. A italský sudí se rozhodl gól kvůli ofsajdu Bonucciho neuznat. Jenže celý rozhodcovský štáb zřejmě zapomněl na jednoho z bránících hráčů.

Tím byl u rohového praporku bránící Antonio Candreva, který byl zřejmě ještě před Bonuccim. Ten tak byl stále ve hře. Na celé situaci to ale už nic nezměnilo a gól uznán nebyl. Po kontroverzním rozhodnutí sudího se navíc strhla mela, která vyústila v další tři červené karty. Jednu dostal i trenér domácích Massimiliano Allegri.

Související obsah

​"Nikdy nemluvím s rozhodčími po zápasech. Gól nebyl uznán a to je fakt. Jediná věc je, že bych se rád znovu podíval na video. Antonio Candreva je blízko rohu a my jsme to video neviděli. Co když drží všechny ve hře? To video nemáme, nikdo ho nemá, takže nevím," okomentoval situaci Allegri.

Podívejte se na vyhrocený závěr zápasu mezi Juventusem a Salernitanou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události